Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gond az ha angol szavakat...

Gond az ha angol szavakat használok magyar beszéd közben?

Figyelt kérdés
Pl. "well... ha nem gond akkor legyen" Vagy akár köszönöm helyett azt mondom thanks. igen, nem helyett yes, no. Vagy akármi más. De érthető mindenkinek miről beszélek csak az érdekelne ez titeket mennyire zavar.
2009. aug. 10. 23:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem gond. De én elfogult vagyok a magyar nyelv irányába.

Annyira gyönyörű szavaink és kifejezéseink vannak, és olyan változatosak! Nem hiszem el, hogy valaki ne találná meg az éppen megfelelőt egy párbeszédben! Csak ha nem is keresi.

Már amúgy is divatos, hogy a magyar szavakat lerövidítik, vagy kihagynak belőlük betűket (főleg a kellően nem oktatott fiatalok), ami szerény véleményem szerint roncsolja a nyelvet, hiszen a mi nyelvünkben a mássalhangzók viszik a jelentést, a magánhangzók pedig a hangulatot teremtik meg. Tehát minden betűnek nagyon fontos szerepe van!

Ha Te még ezek mellé külföldi szavakat is használsz a beszédedben, csak rontasz a helyzeten. És ha velem beszélnél ilyen módon, szóvá is tenném.

2009. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy gond. Hogy miért, azt az előző válaszoló szépen megfogalmazta.

Egyébként én szlovákiai vagyok, Pozsonyban már töltöttem el heteket, amikor senkivel sem tudtam magyarul beszélni, csakis szlovákul, mégsem "zavarta meg" az agyamat, ha utána magyarul kellett beszélnem.

2 éve Magyarországon tanulok, itthon (Szlovákiában), ahol lakom, kevés a szlovák, ha valahol mégis szlovákul kell megszólalnom, egyáltalán nem okoz gondot, és nem keverek magyar szavakat a mondandómba.

Ez csak és kizárólag attól függ, hogy akarsz-e magyarul beszélni. A többi csak kifogás.

2009. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

sztem csak vicces... de kicsit gáz szerintem... van 1 ismerősöm, aki mindig azt mondja(szóban(!), h "yep" meg "nope" meg amit meg még van 1-2 szó, amit angolul mond... hát nekem vicces.

én mikor fél év után jöttem haza angliából, akkor a hazafelé a kocsiban valóban nem találtam a magyar szavakat, és mondták a szüleim, h akkor mondjam el angolul..az volt az 1etlen, utána visszaállt az agyam simán... szóval szerintem, akik így beszélnek, NAGYZÁSI HÓBORTBÓL beszélnek úgy, teszik az agyukat... bocsi, én így gondolom, de cáfoljatok rá..én írásban használom csak, h "so"..nagy ritkán szóban, de az kb olyan, mintha a "szóval"-nak leharapnám a végét, szal az nem olyan gáz :D

2009. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kicsit ellentmondásos a kérdésed: tudsz magyarul beszélni angol szavak használatával? Azután: a legtöbb dolog nézőpont kérdése, ezért: gondot /zavarna/ jelentene számodra, ha beszélgetőpartnered a hozzád intézett szavai közé számodra érthetetlen idegen szavakat tenne időről-időre? Empátia..
2009. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

sztem elég para

mondjuk nekem is van olyan szó ami angolul jön a számra dehát az internet átka...

2010. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!