Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mitől olyan nehéz a magyar nyelv?

Mitől olyan nehéz a magyar nyelv?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 19:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
A ragozás miatt. Pl egy magyar igének 5070 alakja van ( [link] ) Akinek magyar az anyanyelve érti mindet, de aki másodikként tanulja, annak nem 1xű az élet.
2012. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Az indo-európai nyelvet beszélők számára azért, mert teljesen másképp épül fel. A mi nyelvünk sokkal inkább alapoz az igékre, hogy úgy mondjam: alanyi és tárgyas ragozás stb.

Aztán még ott vannak a főnevek ragjai, amely helyett ők elöljárószavakat használnak.

stb. stb.

2012. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem magyar anyanyelvűek számára tényleg kínszenvedés, főleg könyvből tanulni. A szabály kevesebb, mint a kivétel. A magánhangzók egy részét nem is igazán tudja egy külföldi megkülönböztetni, pedig sokszor egy a-á különbség jelentésbeli különbséget is ad.


Pl: találtatok - találtátok

Az egyik alanyi, a másik tárgyas ragozás. De amíg egy külföldi nem hallja a különbséget az "a" és "á" hang között keverni fogja.


szeretnek - szeretnék


Itt is más a jelentés, de az e-é különbség se feltétlenül hallható, illetve a kiejtésben is nehezen különítik el a külföldiek.


A magyar ún. agglutináló nyelv (a szó végére ragasztgat ragokat), illetve ott van a magánhangzó harmónia.


házBAN de kertBEN - és ezt is egyenként meg kell tanulni.


Visszatérve: kevés a szabály, amire támaszkodhat egy nyelvtanuló, mert rögtön mondanak mellé 30-40 kivételt, ha nem többet.



Nézz meg egy agyonragozott magyar szót:


adományozásaitokért


Egy külföldi ezt ennyi darabban tanulja meg:


ad-omány-oz-ás-a-i-tok-ért


ad - ige

adomány - főnév

adományoz - főnévből képzett ige

adományozás - főnévből képzett igéből képzett főnév

adományozása- birtokos rag (ami szám/személy szerint váltakozik, szem előtt tartva a magánhangzó harmóniát)

adományozásai - többesszám speciális ragja (alapesetben a "k" a rag)

adományozásaitok - még speciálisabb többesszám rag


És ezt szinte minden szónál meg kell tanulniuk. Képzeld el, hogy mennyire lehet nekik egyszerű felépíteni egy szót, amikor a fenti elemeket mind végig kell gondolniuk közben.

2012. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A magyarnak nagyon bonyolult a nyelvtana.Sokszor még az anyanyelvű magyarok is sok hibát vétenek.
2012. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert nagyon fejlett. A magyar nyelv az egyik, amelyiknek a legnagyobb a szókincse. Rengeteg szinonima van, a magyarok nagyon választékosan tudják kifejezni magukat, ami szerintem egyáltalán nem baj, csak persze a külföldieknek, ha magyarul akarnak tanulni. Sok a ragozási mód. Ami a magyarok többségének is nagyon nehéz, az a j-ly használata, amit be kell magolni. Azt már nem is említem, ha egy szakszöveget (politikai, informatikai) is el akarnak tudni olvasni. Én 18 éve tanulom éjjel-nappal a magyart, így is van olyan, hogy egy hosszabb szöveg harmadát nem értem meg, olyan szavak vannak benne. Annak a külföldinek, aki magyarul akar tanulni, fel kell kötnie a gatyáját, mert szenvedés lesz neki.
2012. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem olvastam végig a válaszokat (bocsi:) de szerintem szavak kiejtése sem könnyű..egy külföldinek ugye a gulyás kész kín szenvedés illetve a Zsuzsanna(és egyéb zs betűs) szavak szóval is meggyűlt már néhány külföldi ismerősöm baja:) Néha még nekem is nehéz volt megérteni suliban a nyelvtant, pedig magyar vagyok..szóval én nem csodálkozom:)
2012. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg, nem fejlett hanem pont, hogy nagyon ősi.


A fejlett nyelv mondjuk az angol, ahol gyakorlatilag egymás mellé vannak téve a szavak, max. a magasabb nyelvi struktúráknál van valami rendszer. Pedig az is nagyon összetett volt kb. 300 éve, aztán egyre inkább egyszerűsödött.

2012. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hát én itt születtem de ázsiai vagyok... rájöttem hogy nem tudok rendesen magyarul... XD komolyan... minden mondatomban van hiba (beszédben)... pl pont amikor utoljára beszéltem egyik barátommal azt akartam mondani hgoy "150 szón nem kell sokat gondolkodni" erre megszólalok hogy "150 szavon nem kell sokat gonolkodni"... meg hasonló szépségek... XD
2012. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
A magyar tényleg nagyon ősi é s nem változott annyira jelentőset mint az angol.Egy mai angol nem nagyon érti meg az óangolt mivel akkora a különbség.Egy magyar viszont könnyebben megért egy régi magyar szöveget.
2012. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pontosan, a magyar nemhogy fejlett, hanem nagyon ősi, sokkal kevesebb változáson ment keresztül, mint az újlatin vagy germán nyelvek. Ráadásul nemigen van rokona a környéken, amihez kötni lehetne, mint pl. az angolt a némethez vagy a portugált a spanyolhoz. Ezáltal a kiejtése is teljesen idegen egy külföldinek. Sem több szót sem bonyolultabb kifejezéseket nem használunk, mint bármelyik más nyelvben, hanem egyszerűen tök máshogy épül fel a nyelvünk.
2012. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!