Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Internetes szótárakban mennyir...

Internetes szótárakban mennyire lehet megbízni?

Figyelt kérdés

Most nem a google meg webfordítókra értem.


Hanem pl X-magyar magyar-X online szótárakra....


pl erre :


[link]


Ilyen és hasonló szótárak.



Mennyire megbízhatóak ezek? Értek én arra, hogy pontosan az adott szót adja ki a másik nyelven, vagy valamelyik 120. szinonimáját?


Lehet ezekből otthon tanulni, szótárazni, vagy nem érdemes?


2012. nov. 1. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen szótár kiadja az összes szinonimáját is az eredeti szó mellett, ezért nem igen jó nyelvtanulásra. Inkább a rendes kéziszótár a megfelelő erre a célra. Bár van olyan online szótár, ami ír magyarázatot, így tudod melyik szót kell használnod az adott esetben, de nem túl sok. Ha találsz egy ilyet, az már jó lesz tanulásra is. Persze egy nyelvet nem fogsz szótárakból megtanulni.
2012. nov. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát nem adja ki az összes szinonimát, pl amit linkeltem, az sem.

Csak 1 szót ír mellé.

2012. nov. 2. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerezd meg a GIB szótárt, abban lehet a leginkább megbízni, ha kétnyelvű szótár kell, ezak az internetesen nem az igaik...
2012. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!