Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudtok olyan nyelveket,...

Tudtok olyan nyelveket, amiket egyszerű megtanulni? (Lent)

Figyelt kérdés

Előadást kell készítenem bármilyen témában 5. és 6. évfolyamosoknak. Úgy gondoltam szórakoztató lenne egy nyelvi gyorstalpaló valami őrült nyelvből. Húsz percem van. Ebbe az időbe ilyen mondatokat szeretnék nekik tanítani.

például:

Szia!

Hogy vagy?

Jól vagyok.

Rosszul vagyok.

Szép idő van.

Stb.

Egy részt milyen mondatok legyenek még, más részt milyen őrült, de egyben könnyű nyelvek jöhetnek szóba?



2012. nov. 8. 15:29
1 2
 1/14 yuukicross válasza:

Hát nemtudom h te milyen őrölt nyelvre gondoltál, de ottvan pl az angol :


köszönések : hi, Hello, Good morning, Godd afternonn, Godd night


Hogy vagy? How are you?

jól vagyok : Im fine

rosszul ( nem jól) vagyok : im not ( dont) fine

2012. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuukicross válasza:

vagy egyéb kérdéek :

mennyi az idő? Whats time is it?

ez nagyon viccesThis is great fun!


irj még h milyen mondatokra gondoltál és segítek !! :)

2012. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem pontosan erre gondoltam. :) Angolt bárhol megtanulhatsz, de én a gyerekeknek valami különös, nem ismert nyelvet szeretnék bemutatni. (Amit meg is tanulhatok pár nap alatt, nagy szorgalommal)

Találtam párat: Telugu, Tami, Lao

Viszont ezeknek az írása kissé nehéznek tűnik.

Az eszperantó, mint mesterséges nyelv, ami még szóba jöhet. Egyszerű nyelvtan, szavak, kiejtés...


Ui.: Az angol szerintem se egy könnyű, sőt roppant őrült nyelv. Én mindig is a franciánál maradtam inkább. :)

2012. nov. 8. 15:44
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat: Tamil.
2012. nov. 8. 15:44
 5/14 yuukicross válasza:
jó háát én próbáltam segíteni de nem irtad a érdésnél h milyen lehet ez az őrült nyel ... de mi mikor még suliba jártam mindig eszperente nyelven beszéltünk szóval mindent e betűvel mondtunk pl : melyen szep nepenk ven me .. milyen szép napunk van ma :)
2012. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem nem... :) az eszperente

ez eszperantó...

nagyon más :)

először én is összekevertem de rákerestem a "SzentMindentTudó" wikipédián és kiderült, hogy egy emberke kitalálta ezt a nyelvet és rengetegen beszélik. :)

2012. nov. 8. 16:06
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van.

Nagyon könnyű, fonémikus nyelv, csak az a á, s sz.

2012. nov. 8. 16:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdekes a hawaii nyelv, és nem túl nehéz. Az abc is csak 12 betűből áll (a, e, i, o, u, h, k, l, m, n, p, w). Érdekes szavaik vannak, a kedvencem a humuhumunukunukuaqua'a - egy szép, színes hal. Többnyire úgy ejtik a szavakat ahogy írják, ezért nekünk, magyaroknak könnyű a kiejtése. Amire figyelni kell, az a hangsúly. Ezeket aposztróffal jelölik: Hawai'i, bár ezt az angol írásban el szokták hagyni: Hawaii. Azért kell figyelni ezekre, mert megváltozik a jelentése: ko'u - enyém, kou - tied.

Aloha! - Szia! Találkozáskor üdvözlést, búcsúzáskor elköszönést jelent. Ezzel fejezik ki a szeretetet és szerelmet is.

Pehea ʻoe? - Hogy vagy?

Maikaʻi au. - Jól vagyok.

ʻōmaʻimaʻi au. - Rosszul vagyok.

stb.

De megtaníthatod pl. a hónapokat, azok is érdekesek, kicsit hasonlítanak a magyarra (persze a legtöbb nyelvben hasonló), de ők nem használhatnak bizonyos betűket, mivel nincs az ábécéjükben. Ezért: január - ‘iaunuali, február - pepeluali stb. A napok is érdekesek, a vasárnap az egyetlen aminek a neve teljesen eltér a többitől. Sorrendben a napok: po’akahi, po’alua, po’akolu, po’aha, po’alima, po‘aono, lapule.

Szerintem jó kis nyelv, néhány mondatot, szót meg lehet tnaulni hamar, a kiejtéssel sem kell szenvedned. Érdekes és kicsit vicces is, ahogy hallod. Olvass fel egy mondatot, ugye kiejtés szerint kell, elég furcsán hangzik, csak makogás szinte. Pl.: Mele kalikimaka me ka hau'oli makahiki hou! (Boldog karácsonyt és boldog új évet!)

2012. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mikor a kérdést olvastam, én is rögtön az eszperantó-ra gondoltam.

Ha húsz perc alatt nem is, néhány nap alatt megtanulhatsz annyit, amennyi egy ilyen demonstrációhoz kell.


Anno "dominó" :D Nagy divat volt, én is tanultam egy évig. Kár, hogy ma már valahogy nem nagyon érdekli az embereket. Nagyon könnyű nyelv! A magyarból például két szót vettek át az eszpreantóba: kolbász és lábas...

2012. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha érdekel: a svéd könnyű, bár nem túl őrült.


Szia: Hej! (kicsiktől időseknek egyaránt,s zerintem mókás :))

Hogy vagy: Hur mår du? (ejtsd: hür mór dü?)

Jól vagyok: Bra / Jag mår bra (bra / ja mór bra)

Rosszul vagyok: (Jag mår) inte så bra (ja mór inte szó bra)

Szép idő van: Vädret är vackert / Vilket vackert väder vi har (vedret é vakker / Vilket vakker veder vi har)


Japán, ha érdekel (köznapi stílusban):


Konnichi wa.

Genki?

Un, Genki

Uun, genki janai. (j = dzs)

Tenki ga ii ne.

2012. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!