Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan írjuk a nullást számmal?

Hogyan írjuk a nullást számmal?

Figyelt kérdés

M0-s vagy M0-ás?


(1-es alapján M0-ásnak írnám, de nem vagyok benne biztos.)


2012. nov. 9. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1, mivel gy-re (mássalhangzóra) végződik, ha ahhoz csak egy s betűt teszünk, akkor nehen kiejthető lenne ("1-s = egys"), ezért szúrunk be egy e betűt az s előtt. Viszont a nulla az magánhangzóval végződik, így nem kell egy plusz magánhangzó, csak a végén az a átalakul á-vá, és így simán 0-s lesz belőle, nem kell az á betűt kiírni. De ez csak az elmélet, a helyesírásban vannak kivételek, amiket "logikátlanul" is így vagy úgy kell írni. Szóval 0-s ra tippelek, de nem vagyok benne biztos. :)
2012. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Wikipedia M0-s autópályának írja.
2012. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
M0-s a helyes írásmód.
2012. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

M0-s

mert M nulla-s lenne, de nyilván nem írjuk ki így, ha M0-ást írnál, akkor dupláznád a "a" betűt a szó végén, ez pedig helytelen.

2012. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A helyesírási szótár M0-s körgyűrűnek írja. :)
2012. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!