Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak a magyarban van, hogy 3...

Granulátum kérdése:

Csak a magyarban van, hogy 3 egyforma alakú szót lehet egymás mellé írni?

Figyelt kérdés

'Azaz az az az ember, akit említettél.'



Kicsit megspékeltem, hogy ne legyen nagybetű benne.



2012. nov. 19. 21:47
1 2
 1/19 anonim válasza:

'Azaz az az az ember, akit említettél.'


? xD


Biztos más nyelvben is van..

2012. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Angolban van egy mondat, hogy: "James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher". Ez így helyes, bár hiányoznak a vesszők. Mondjuk itt részben az ad ilyen sok had-t, hogy "had" és "had had"-re, mint szóként is hívatkozunk, ami kicsit elvesz értékéből, bár bőven értelmes a mondat.


De 3 eféle trükk nélkül is simán megy: "The banana she had had had been delicious."

2012. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
lehet magyarban ötöt is :D
2012. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Aztán ott van a kínai, ahol bár máshangleejtéssel, de csak shi-ből egy viszonylag értelmes verset összedobott egy költő, ami jóval túllő a 3-n.


http://www.youtube.com/watch?v=vExjnn_3ep4

2012. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kaosmagier,, a had had-eset légyszi magyarázd el!
2012. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

James, while John had had "had", had had "had had"; "had had" had had a better effect on the teacher.


Így betéve a vesszőket, macskakörmöket talán érthetőbb.


Egész past perfectben van: Jamesnek, míg Johnak volt "had"-je, volt "had had"-je; "had had"-nek nagyobb hatása volt a tanáron.


Ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy dogát írtak, és valahol James "had had"-t, John pedig "had"-t írt, végül a tanárnak a "had had" jobban tetszett.


Kicsit erőltetett persze, de azért értelmes.

2012. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most jutott eszembe:

A követ követ követ.


A had-es nem igazán illik ide, mert ilyet nem nehéz alkotni: Azaz az az az "az az az" írás, amit említettél.


Rendes normális mondatra vagy részmondatra gondoltam.

2012. nov. 20. 10:12
 8/19 anonim ***** válasza:

Kaomagier hosszabbik példáját én sem értem. A másik mondat viszont érthető: "The banana, she had had, || had been delicious." ||-vel jelöltem a szünetet.


Viszont ez csak írásban működik. Kiejtve a had nem mindig "hed", hanem hangsúlytalan helyzetben "höd", "öd" (mássalhangzó után), vagy csak "d", főleg magánhangzó után, gyors beszédben.


Magyarban sem annyira poén a kiejtés, mert nem 5 db az van egymás után, hanem a+zaz+5*az a kiejtésbeli szótagolás miatt.

2012. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
De az " Azaz az az az"-ban mi értelmes??
2012. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tagolni kell és akkor értelmes lesz:

Azaz (igazad van), (ama)az || az(pontosan az) az ember...


Bár inkább:

Azaz! Az || az az ember...

2012. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!