Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha az újlatin nyelvek ennyire...

Ha az újlatin nyelvek ennyire hasonlítanak egymásra, akkor az újlatin népek miért nem tanulják széles körben egymás nyelvét?

Figyelt kérdés

SPANYOL NYELV:

Franciaország lakosságának 10-19%-a beszéli.

Portugália lakosságának 5-9%-a beszéli.

Olaszország lakosságának kevesebb, mint 5%-a beszéli.

Románia lakosságának kevesebb, mint 5%-a beszéli.


FRANCIA NYELV:

Románia és Portugália lakosságának 20-49%-a beszéli.

Spanyolország és Olaszország lakosságának 10-19%-a beszéli.


OLASZ NYELV:

Franciaország lakosságának 5-9%-a beszéli.

Spanyolország, Románia, Portugália lakosságának kevesebb, mint 5%-a beszéli.


2012. márc. 25. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán mert nincs értelme? Én legalábbis nem azért tanulok idegen nyelvet, mert az hasonlít az anyanyelvemre.
2012. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Ezek közül igazából csak a franciának és a spanyolnak van nagyobb jelentősége a világban.

Viszont annál szélesebb körben tanulnak latinul. Még a románoknál is egy év latin kötelező a középiskolában.

2012. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Tedd mellé, hogy hányan tudnak angolul vagy egyéb nem latin nyelven, és mindjárt máshogy fog festeni a kép... azért az nagyon nem mindegy, hogy ők mindenféle nyelvtanulás nélkül is megértik egymást egy alapvető szinten (valahol az alapfok és a középfok között, nyelvpárosítástól és egyéni nyelvérzéktől függően).

Tanulni tanulják az iskolában, de ezek szerint ebben a felmérésben úgy tették fel a kérdést, hogy csak az számított "tudásnak", amikor valaki folyékonyan képes bármilyen témáról csevegni az adott nyelven.

Én voltam cserediák latin országban, hidd el, nagyon is beszélték egymás nyelvét, egy francia egy olasszal vagy olaszul beszélgetett, vagy franciául, illetve ezek keverékén, még csak vélelenül sem spanyolul (Spanyolországban voltunk) vagy angolul. Ellenben például németül az anyanyelvűeken kívül csak elvétve akadt valaki, aki értett.

2012. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"az újlatin népek miért nem tanulják széles körben egymás nyelvét?"


Mert nincs rá szükségük.


A franciát csak azért tudják olyan sokan PT-ban és RO-ban, mert ott angol helyett a franciát nyomatták '90 előtt. Tehát az idősebbek franciául tudnak, a fiatalok angolul. Angolul a portugálok 32%-a beszél, a románoknak pedig 29%-a állítólag.


Az egyetlen furcsaság a listán az, hogy milyen sok francia tud spanyolul. Nem ismerem az ottani oktatási rendszert, de lehet, hogy valami nyelvvizsgakényszer játszhatott szerepet ebben.

2012. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ezek szerint ebben a felmérésben úgy tették fel a kérdést, hogy csak az számított "tudásnak", amikor valaki folyékonyan képes bármilyen témáról csevegni az adott nyelven"


Kizárt, az ilyen nemzetközi felméréseken nem kérdeznek ilyet. Akkor Magyarországon se 23% tudna angolul, hanem max. 2%.

2012. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mert pl a franciák nem nagyon tanulnak más nyelveket se, a többi nép nem tudom, hogy avn vele
2012. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez marhaság. A főiskolán 5 portugál és 6 spanyol cserediák van, oda-vissza tudják egymás nyelvét. Én is megértem mindkettőt, végülis annyi, hogy az sz-betűket a legtöbb helyen zs-re változtatod (spanyol-portugál), meg a szavak kb 20-30%-ban különböznek. Az olasz más tészta, hiába újlatin nyelv, eléggé különbözik (főként ragozásban látszik meg), a franciának meg a kiejtése az érdekes, de írásban én is megértem nagyjából, pedig sose tanultam.
2012. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Tanulják egymás nyelvét. Tök sok francia tanul spanyolul.

A portugálok meg franciául.

2012. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!