Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "személytelen" szó mit jelent?

A "személytelen" szó mit jelent?

Figyelt kérdés

Egy fogalmazást írok és azt szeretném megtudni, hogy egy emberre lehet-e azt mondani, hogy személytelen és tulajdonképpen mit is jelent?

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. nov. 26. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem személyre nem nagyon használjuk. szerintem olyan nincs, hogy Péter személytelen. Ez inkább valamilyen cselekvésekre, folyamatokra, történésekre vagy egy intézményre alkalmazandó. Pl Péter személytelenül bánik Marival. Tipikusan egy hivatal személytelen vagy az, ahogy ott az embert kezelik. Maga ez a hivatalos, gépies stílus.


Amúgy meg szerintem azt jelenti, hogy eltekint a másik egyéni vonásaitól, tulajdonságaitól.

2012. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. nov. 27. 15:08
 3/4 Gallits Gábor Csaba ***** válasza:
A "személytelen" szó egy kifejezési forma arra,amikor pl.:a cselekvést nem élőlény követi el,hanem a természet pl.:Esik az eső.Habár ez inkább a személytelen igére vonatkozik,de szerintem ez is jól mutatja azt,hogy a személytelent másképpen lehet személyiség nélkül/személyiség nélkülinek is mondani,tehát minden személytelen,aminek nincsen személyisége,legalábbis szerintem.
2014. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jokla válasza:
Keresse meg az "impersonnel" (francia) szó jelentéseit. A fenti személytelen, gépies, hivatali értelmezés jó, de hozzátenném a fordításaimban használt közömbös, szigorúan törvényt követő, hideg, érzéketlen sőt embertelen (inhumain)szavakat is (átvitt értelemben). Üdv.
2021. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!