Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok mondani néhány...

Tudnátok mondani néhány érvet, hogy miért éri meg finnül tanulni?

Figyelt kérdés
azon kívül, mert hogy mert jó :D, azért kérdezem, mert kell csinálni 1 beadandót, amihez kell érveket gyűjteni(magyar nyelven :D), hogy miért jó finnül tanulni....
2012. nov. 28. 15:21
 1/8 webnyelv ***** válasza:
85%

Eredetiben olvashatod majd finn szerzők műveit.

Személyes véleményt alakíthatsz ki a finn-magyar nyelvrokonságról. (Merthogy ezt vannak, akik megkérdőjelezik, így te, ha megtanulsz finnül, jobban át fogod látni a két nyelv hasonlóságait.)

Más finnugor nyelveket (pl. észt) is így könnyebben tudsz majd megtanulni.

Ha kimész Finnországba valamiért, akkor nem árt. Hogy miért érdemes oda kimenni, nem tudom, de biztos sok pozitívuma van.

Ritka nyelv, kevésbé telített a piac finnül beszélő emberekkel.

A tanulás élménye miatt. A germán, újlatin nyelvek gondolkodásmódját már sokan átlátják, ehhez képest egy új világ tárul fel előttünk a finn nyelvtan kapcsán, így fejleszti a gondolkodásmódot, látókörbővülést okoz.

Bár nagyon kevés idegen eredetű szó van a finnben, de ha mégis akad, akkor az segítheti más nyelvekben is az adott szó megjegyzését.

Érdekes dolgokat tapasztal az ember, amire talán sose számítana, hogy még a hónapoknak is külön nevük van. Szélesíti tehát a látókört.

Szép, dallamos nyelv, sok a magánhangzó, nincsenek mássalhangzó-torlódások.

Az idegen nyelv fegyver az élet harcaiban.

Annyi embert érsz, ahány nyelvet beszélsz.

2012. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
nem is éri meg
2012. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van, akinek megéri. Amúgy az első jól összefoglalta az egészet :)
2012. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én beszélek finnül, mert itt élek. Hogy jó e? Itt mindenki beszél angolul, tanulni is lehet angolul vannak munkahelyek ahol elég az angol is.

Különben sem nagyon nagy előny a finn, kivéve ha folyékonyan beszéled, én a főiskolát finnül végeztem el, szóval tényleg jól beszélem, de hát nem anyanyelven, így állandóan megkapom, hogy bocsánat mi finn anyanyelvűt keresünk mert fontos a hibátlan beszéd.. Persze kérdés milyen munkát szeretnél, van ahol elég a középfok (ahol nem kell komunikálni ügyféllel, illetve kollegákkal se nagyon, pl. betanított munka, takarítás stb.) Finn filmeket lehet felíratozva is nézni, annyira nem is jók szerintem. Ha csak nyaralni jössz ide simán elég az angol.

Szóval én inkább a kontra dolgokra mennék rá a feladatban ha lehetséges :)

Ha nem akkor tudok még egy poz. dolgot: Észtországban is megértik :)

2012. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdés mindig az, hogy mi a célod egy adott nyelvvel. Ha jó barátaid finnek, jársz hozzájuk nyaralni, és érzelmi okokból akarod, akkor NEKED megéri.

Ha oda mész férjhez, és ott fog zajlani a következő 50 éved, akkor NEKED megéri.

Ha finnugrista tudós vagy, és több finnugor nyelvet tanulmányozol, mert ez a szerelmed, akkor NEKED megéri.


Ha azonban gimista vagy, és a suliban lehet választani 10 nyelvből, akkor kevéssé tűnik kézenfekvőnek, hogy miért pont ezt választanád... Mondjuk sok olyat ismerek, aki így kezdett egy kisebb nyelvet, ami aztán élete szerelme lett, s felnőttként valamilyen szerepe van a nyelvnek (akár azzal foglalkozik, akár csak ritka kiegészítés neki a nagyobb nyelvek mellett).


Amúgy személyesen nagyon jó tapasztalatokat szereztem finnországban. Nagyon kedves emberekkel voltam, nagyon számontartják a magyarokat, mint nyelvrokonokat, így nagyon családiasnak éltem meg azt a látogatást. A nyalv pedig szintén nagyon kedves az én füleimnek... :)

2012. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Finnországban
2012. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nincs mássalhangzó torlódás? :D most komolyan? :D
2015. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!