Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Előbb-utóbb szinte teljesen...

Előbb-utóbb szinte teljesen el fognak tűnni a nyelvjárások?

Figyelt kérdés
Pl. azt olvastam valahol, hogy az olaszországi dialektusok erősen visszaszorulófélben vannak, részben a média által használt standard olasz nyelv miatt.
2012. dec. 8. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak eltűnni. Sőt, én azt tapasztalom, hogy egyre inkább pozitívumnak számít, ha valaki tájszólással beszél. Régebben az iskolákban szinte irtották, ma már bátorítanak minket, hogy használjuk, és ne hagyjuk el (palóc nyelvjárási területről származom). A média pedig szerintem nem hat erre annyira, hiába hallom tévéből, rádióból az irodalmi nyelvet, nem használom a mindennapi életben. Kár lenne, ha eltűnnének a nyelvjárások, mert szerintem az adja egy nyelvnek az ízét, értékét, különlegességét...
2012. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 webnyelv ***** válasza:
A nyelv állandóan változik, és ráadásul nem egyszerre az egész nyelvterületen, így ha meg is szűnnének a nyelvjárások, újabbak alakulnának ki.
2012. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!