Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolon kivül, melyik...

Az angolon kivül, melyik nyelvek a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
A német ? És azután melyik ? A francia ? Kérlek, válaszoljatok. Hány nyelvet érdemes tudni, az anyanyelven kivül, és ha egyszerre többfélét tanulok, nem fogom őket összetéveszteni ?

#tanulás #nyelv #hányat.
2012. dec. 10. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
szerintem 1-et érdesem tudni de azt nagyon jól, én angolra szavazok
2012. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. És nyelvtanilag, az angol, vagy a német a nehezebb ?
2012. dec. 10. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ mire és hol.


Otthon pl. kereskedelemben, szállításban a német, ugyanis rengeteg német cégnek van magyarországi alága.

Energiaiparban az orosz.

Politikában a francia a második legfontosabb nyelv az angol után.


Annyi nyelvet érdemes tudni, ami jó kommunikációs szinten elfér az agyadban. Van, akinél ez egy sem, van akinél meg 8. A saját képességeidet kell ismerni és ahhoz mérten tanulni.

Azt viszont mindenképpen elmondhatom, hogy előbb beszéld az angolt egy jó erős középfokon, de inkább felsőfokon és utána aggódj a második nyelven.


A nehézség már megint relatív, annak, aki beszél más germán nyelveket (az angol is az, de pl. holland, svéd, norvég, dán, izlandi) annak jóval könnyebb lesz a német, mint a francia, aki meg az újlatin nyelvekkel ismeretes, annak a francia lesz gyerekjáték és a német valószínűleg nehezebb. Ha meg egyiket sem ismered, akkor inkább ráérzéstől, beállítottságtól és nyelvérzéktől függ, hogy neked mi csúszik könnyebben.


"s ha egyszerre többfélét tanulok, nem fogom őket összetéveszteni ?"


Egyszerre többfélét alapfokról elkezdeni értelmetlen. Új nyelvet, mint már mondtam, akkor érdemes tanulni, ha az előzőt már energiabefeketetés nélkül tanulod, csak úgy ragad rád. Minden nyelv az alapfoknál igényli a legnagyobb odafigyelést - hogy a legalapvetőbb nyelvtani szerkezetek, a nyelv struktúrája a fejedbe ragadjon, hozzászokj. Nem érdemes többnek nekikezdeni egyszerre, mert úgy a figyelmed megoszlik és mindkettővel lassabban haladsz.

2012. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Thank you very much !
2012. dec. 10. 12:39
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Valami kimaradt: vendéglátóiparban a holland is hasznos manapság a balaton környékén.
2012. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Spanyol, német, kínai, francia, román, japán, görög, olasz, orosz.
2012. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha azt nézed, melyik nyelvet beszélik még nagyon sokan és nem munka miatt, hanem hobbiból tanulnál vagy célod, kimenni egy adott országba, földrészre, akkor...

tanulj kínait, oroszt, vagy spanyolt.

oroszul ázsia elég nagy részén beszélnek, spanyolul pedig szinte egész dél-amerikában (meg portugálul).

ha pedig üzleti szempontból nézed, azt már leírták előttem.

2012. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

én egyébként olaszul, angolul, németül, oroszul beszélek és most latinul tanulok

de igen, lehet őket "keverni" bár én ezt úgy értem hogy ha az egyik nyelven nem jut eszedbe egy adott szó, tuti hogy a másik 4 beugrik :) de attól még tisztában vagy vele hogy az nem angolul van hanem pl. németül csak...érted.

sok szó hasonlít de minden nyelvre megvannak a megszokott végződések, szóval ha kevernéd is beugrik hohy jé! ez olasz nem latin, mert az olaszban -us helyett o vagy más szóvég van többnyire

2012. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha eléggé különböznek, akkor nem fogod összekeverni őket még kezdetben sem. Persze ne két újlatin nyelvet indíts egyszerre.
2012. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, kösz, mindenkinek zöldet nyomtam. :)
2012. dec. 11. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!