Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik tápanyagok a legfontosa...

Melyik tápanyagok a legfontosabbak az agynak?

Figyelt kérdés
Részletes válaszokat szeretnék. Mik azok a tápanyagok, amiket minden nap be kell juttatni a szervezetbe, hogy maximálisan működjön ? Mindent tudni szeretnék, ezzel kapcsolatban, ami csak fontos lehet. Ugyanis a mentális képességemet szeretném javitani.

2012. nov. 24. 12:32
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Az agy főleg (tán kizárólag) szőlőcukron él. Ez alapján a szénhidrátok általánosan nevezhetők agy-üzemanyagnak. Mivel a szőlőcukor további lebontás nélkül közvetlenül felhasználásra kerül, a tiszta fruktóz a leggyorsabban ható agyi tápanyag.

Összességében tulajdonképpen persze az agy működéséhez a jó, oxigéndús vérellátás a legfontosabb. Ehhez pedig a friss levegőn kívül minden olyan tápanyagra, vitaminra szükség van, ami az egész szervezetnek általánosan jó.

Alkalmi, gyors agyturbóra a japán zöld tea és szőlőcukor kombóját javasolnám. A zöld tea koffeintartalma a kávénál sokkal hosszabb távon serkenti az agyat, és rengeteg vértisztító, méregtelenítő, anyagcsere-javító hatóanyag van benne, ami mind jót tesz az agytevékenységnek (is). Tehát, ha például nagy tanulásra készülsz, friss levegőn, egy bögre jófajta, szőlőcukorral édesített japán zöld teának a társaságában láss neki. Nálam bevált, de biztos van, akinek más módszer működik jobban. Jjjja, és kerüld a nitrátos ivóvizet meg a cigarettát. Mindkettő leköti a vér oxigénjét .

2012. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, mindenképpen hasznos volt. Nem cigizek, természetesen. És kipróbálom, a kombinációdat. :D Remélem, a szőlőcukor nem hizlal. Very kösz.
2012. nov. 27. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:
És igyál elegendő vizet! Erről valahogy meg szoktak feledkezni az emberek. 10 testtömegkg-onként 4,5 dl naponta.
2012. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szőlőcukrot akarsz, akkor ne foglalkozz a fruktózzal. Az a gyümölcscukor. A szőlőcukor az meg a glükóz. A kettőt persze simán át lehet alakítani egymásba, úgyhogy nem kell direkt átállni egyik speciális szénhidrátra sem. A szervezeted többi részének pedig az tesz jót, ha minél kevesebb egyszerű és finomított szénhidrátot (cukrot, glükózt, fruktózt egyaránt!) fogyasztasz, és az agyadat a keményítő lebontásából származó glükózzal látod el inkább. (A szervezeted többi részének az állapota pedig meglátszik az agyadon. :) )


Amellett érdeklődésedre tarthat számot a lecitin, a B2 és a B6 vitaminok, mint olyasféle anyagok, amelyeknek a hiánya idegrendszei tüneteket okoz.

2012. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

OKÉ, kösz. Szóval keményitő ? mint például ?

A kristálycukrot már kerülöm. Szóval az agyműködésem utalhat a többi szervem állapotára. Ezt nem tudtam. Az a helyzet hogy alkalmanként lassan reagálok, úgyértem egy adott infóra, vagy mondatra. De leginkább szerintem azért, mert nem érdekel. AMI érdekel azt könnyen megjegyzem, és nem felejtem el, :DDD,

úgyhogy nincs gond szerintem a felfogásommal.

köszi a válaszod.

2012. dec. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!