Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tudok a legjobban angolul...

Hogy tudok a legjobban angolul tanulni?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok. Az angoltanárnővel a Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás 'kezdő' könyvét tanuljuk, de én szeretnék még több féle képpen az angollal foglalkozni. Elkezdtem filmeket angolul nézni, amit tudok átállítok angolra (telefon, facebook stb..),néha BBC World News is nézek keveset a TVben, 9gaget olvasok. Végső célom a középfokú nyelvizsga jövőre, és késöbb anyanyelvi szinten elsajátítani az angolt.

2012. dec. 13. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvass angol magazinokat,hallgass angol dalokat,aminek aztán próbáld lefordítani a szövegét magyarra.Akivel tudsz,azzal beszélgess angolul.Keress angol ismerősöket,barátaid által.Stb.... Stb...
2012. dec. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A youtube-on rengeteg BBC-s dokumentumfilm van,

https://www.youtube.com/results?search_query=bbc+documentary

keress olyan témájút, ami érdekel, a hírek végighallgatása unalmas tud ám lenni :)


A telefonodra vagy mp3-lejátszódra innen tölthetsz le müsorokat: [link]

2012. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az iskolában emelt szinten tanulom amellett, járom magántanárhoz és az unokatestvéremmel a facebookon mindig angolul chatelünk. Rengeteg angol interjút nézek a kedvenc énekesnőmről.


Én így tanulok.

16/f

2012. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 2. válaszoló ötletei nagyon tetszenek, ki fogom próbálni őket:) Köszönöm mindenkinek a válaszát!(: Hasznosak voltak!
2012. dec. 14. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
a legtöbb helyen van olyan hogy a "nap képe" , számomra ez nagyon hasznos volt, hiszen rövid, könnyen érthető "szöveg". engem egy cikk olvasása nem kötött le soha, nem értettem, bonyolult volt és probáltam a lényeget keresni, pont mint a magyar szövegekben. filmeknél pedig egyszerűen zavart hogy rengeteg dolgot nem értek..ez a "nap képe" dolog volt nálam az abszolut nyerő. 1-2 mondat ismeretlen szavait szívesebben kikerestem mint egy tömör szöveg minden második szavát :)
2012. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tanulságos:

BBC Walking with Dinosaurs

2012. dec. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a 9gag-en azé figyelj oda, hogy ott amerikai angolt használnak (már ha használnak egyáltalán nyelvtant...)

Úgyhogy csak óvatosan!

2012. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nevetséges ez az amerikai angol britt angol megkülönböztetés úgy a középfokú környékén, és még a felsőfokú is messze van tőle.


Íme a britt színész Hugh LArry (Dr House) példája a különbségről:

http://www.youtube.com/watch?v=wYmrg3owTRE


US szavak: flossing, ba-donka-dong, shawty

UK: chin wag, chuffed to bits


Hugh LArry 23 éve él amerikában és még mindig nem tanult meg olyan szavakat, amiket bármelyik mezei amerikai ismer.


A különségtétel igazából olyan 40 ezres szókincs felett már rényleg aktuális, addig marad a lift és az elevator, meg a cougar és a cogar.

2012. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!