Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miket kéne tudnom nyelvtanilag...

Miket kéne tudnom nyelvtanilag a német cserediáksághoz?

Figyelt kérdés
A sulim igaz egy kicsit később de fog ilyen cserediákprogramot csinálni és én azért szeretnék vele valamilyen szinten beszélgetni stb. szerintetek mik kellenek ahhoz , hogy normálisan tudjak vele beszélni.Igaz benne vagyok most egy haladó csoportban de a nyelvtanom (szórend) szörnyű, ezen hogy tudnék javítani?
2012. dec. 15. 18:40
 1/3 Takumi ***** válasza:
Gyakorlás? De sokkal fontosabb a szórenden kívűl, az hogy legyen szókincsed! Megértenek ők ha rossz a szórend akkor is.
2012. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó lesz a hallás utáni szövegértésen dolgozni, a magyar iskolai német döcögés ahhoz a tempóhoz képest, amit itt (föleg fiatalok) beszélnek.


Ha tényleg szeretnél németül tanulni, akkor az iskolai tananyag ismétlésén(!) túl jó ha nézel német tévét, stb. Ha közben akad kérdésed, tedd fel itt.

2012. dec. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én néznék német adót de nincs...esetleg valami más ötlet?
2012. dec. 16. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!