Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven beszélnek és...

Amina86 kérdése:

Milyen nyelven beszélnek és írnak az indiaiak?

Figyelt kérdés

Szeretnék google fordítóval lefordítani valamit, amit egy indiai ismerősöm irt, de nem tudom milyen nyelv lehet a célnyelv. A hindi nem fordítja le.

Milyen nyelv lehet ez? kérlek segítsetek! köszönöm előre!


"Kaun tha apna kispe inayat karte...,

Hamari toh hasrat thi k hum bhi

Mohhabat karte usne samjha hi nahi

Mujhe,kise kabil warna us se pyar

Nahi us ki ibadat karte*********!"



#nyelv #India #hindi #ggogle-fordító
2012. dec. 20. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ország, ahol 11 hivatalos ábécé van


Bár Indiában ugyanúgy 23 hivatalos nyelv van, mint az Európai Unióban, de a szubkontinensen legalább 11 hivatalos írás tartozik a 23 nyelvhez, míg Európában alapvetőben három ábécé – a latin, a görög, és a cirill – kisebb-nagyobb módosításait használják.

2012. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Abban nem tudsz segíteni, hogy honnan induljak ki, ha le szeretném valahogy fordítani?
2012. dec. 20. 12:42
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Megpróbáltam beírni Google-ba, nézd meg: [link] , van is rá találat, de sehol nincs fent a jelentése. Valami szerelmi témájú, az biztos.
2012. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gondoltam szuahélire, urdura, de egyik sem stimmel.
2012. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hindi.


[link]

2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Indiában két nagy nyelvcsalád van: az indoeurópai (az emberek 74%-a beszéli) és a dravida (az emberek 24%-a beszéli). Az országban használatos további nyelvek a sino-tibeti és az ausztroázsiai nyelvcsaládból származnak. A hivatalos nyelvek a hindi (40% beszéli) és az angol, de az alkotmány összesen 22 nyelvet megemlít hivatalos nyelvként (legalább 11 írásrendszerrel).[15] További jelentős nyelvek a bengáli, a telugu, a maráthi, a tamil, az urdu, a gudzsaráti, a szanszkrit, a nága, a malajálam, a kannada, az orija, a pandzsábi, az asszámi, a kasmíri, a szindhi és a szikkimi. 24 olyan nyelv van, amelyik beszélőinek száma meghaladja az 1 milliót. Összesen kb. 1600 nyelven beszélnek. A hindinek önmagában 13 dialektusa van. Ezek annyira eltérhetnek egymástól, hogy a más dialektust beszélők nem értik meg egymást.
2012. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, próbálkozok a fordítással... :(
2012. dec. 20. 13:02
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha latin betűvel írod be a szöveget, persze, hogy nem tud vele mit kezdeni a Google Translate sem. A hindi írása a devanagari. A magyart se fogja lefordítani, ha pl. cirill betűvel írod be. Ennyi a trükk, szerintem nem nehéz felfogni.
2012. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem nehéz felfogni, de én így nem próbáltam. Mivel segítettél és megosztottad velem, így sikerült is lefordítanom, köszönöm! De ezt a flegma stílust hanyagolhattad volna! Mindenesetre köszönöm a segítséget!
2012. dec. 20. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:
2%
Én kérek elnézést, hogy segítettem.
2012. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!