Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogy fordítanátok le...

Ezt hogy fordítanátok le angolról magyarra?

Figyelt kérdés

I never regret anything, because at one time it was exactly what you wanted.


-Sose bánok meg semmit, mert egyszer pontosan az volt amit te akartál- de így meg nekem olyan értelmetlennek hangzik...



2012. dec. 24. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogom megbánni soha, mert egyszer te akartad így.

(én így fordítanám)

2012. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én így fordítanám:

Soha nem bánok meg semmit, mert ez egy időben pontosan az volt, amit te akartál.

(Kicsit szabadabbra véve a figurát lehetne jövő időben is az első tagmondat: Soha nem fogok megbánni semmit...; így logikusabb.)


Azért bonyolult / furcsa egy kicsit a mondat, mert az első tagmondat tárgya többes-, a másodiké pedig egyes számban áll; a szövegkörnyezetet pedig nem ismerjük, amiből kiderülne néhány további információ.

Ezért fejben kell összerakni az egészet; és két lehetőség van:

1. Egy adott cselekedetre vonatkozik, amit a beszélő nem bán(t) meg; méghozzá azon okból, hogy igazából azt a partnere akarta, ő "csak" alkalmazkodott hozzá / teljesítette a másik fél kívánságát.

2. Minden egyes cselekedetre vonatkozik, amiket igazából a partner akart, nem a beszélő; vagyis ami a másik fél kívánsága volt, nem a beszélőé.

Így nekem talán az 1. variáció tűnik valószínűbbnek, de persze nem tudhatom...


Boldog karácsonyt mindenkinek. :)


http://www.youtube.com/watch?v=_vvkNWs7sQw

2012. dec. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!