Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A lengyel nyelvet nehéz...

A lengyel nyelvet nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy elég nyelvtörő, s inkább csak mássalhangzókat használnak. Én most inkább a nyelvtanra lennék kíváncsi. Azt mennyire nehéz elsajátítani? Mert én imádom ezt a nyelvet, s alkalmam adódik rá szívesen megtanulnám.
2012. dec. 28. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez szubjektív. Ha van nyelvérzéked és időd rá, nem lehet nehéz. Ismerk olyat, akinek az angol nagyon nehéz, pedig azt aztán mindenhol beszélik.
2012. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem rettenetes a lengyel nyelv hangtana, ha tanultál korábban oroszul, nem lesz nehéz, de ha nem akkor is érdemes belevágni, motiváció kérdése ("Miért szeretnél, tényleg szeretnél-e tanulni?") az egész. Ha az van, akkor már csak tananyag vagy tanár szükségeltetik.
2012. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szabály van. Emiatt nehéz élőszóban kommunikálni, mert mire végiggondolod az összes ragozást meg esetet, addig lemegy a nap és a lengyel hapsi/csaj otthagy mert megunja. Nekem sok bajom van ezzel, pedig írott szövegből szinte mindent megértek gond nélkül.
2013. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jestem wegrem ,mowie tylko torchu po polsku.
2013. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez mit jelentett? Ha szabad tudnom! :)
2013. márc. 12. 21:42
 6/9 anonim válasza:

"Magyar vagyok,csak egy kicsit beszélek Lengyelül."

Még régebben sokat lógtam lengyelekkel a neten,és ők tanítottak nekem egykét dolgot ,meg engem is érdekelt persze. :)

2013. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az jó! :)
2013. márc. 13. 18:21
 8/9 anonim válasza:
Ha akarod privátba átadhatom azt a kis tudást amit tőlük tanúltam :D
2013. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném! :)
2013. márc. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!