Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legjobb magyar könyv?

Melyik a legjobb magyar könyv?

Figyelt kérdés
Egy francia huszonéves haveromat szeretném megajándékozni magyar könyvvel, magyar írótól, mely megjelent legalább angol nyelvű kiadásban. Sok klasszikust ismerünk, Jókaitól Szabó Magdáig, nehéz a választás, ezért egy olyan történetet szeretnék mely izgalmas, érdekes lehet egy külföldi fiatal számára is! Van javaslatod?
2012. dec. 30. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, Az ember tragédiájának van-e fordítása, de az szerintem tetszhetne neki :)
2012. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem Jokai a kedvencem. Legjobban az Egy magyar nabob-ot szeretem. Evente tobbszor elolvasom. Angolul is kiadtak mar, meg is van, de meg nem olvastam vegig csak reszleteket belole.
2012. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Klasszikusok közül Jókai Mórt nem ajánlom, a külföldiek nehezen értik meg a sok magyar vonatkozású utalás miatt. Szabó Magda jó ötlet, esetleg Karinthy és Kosztolányi. Ha szereti a durvább dolgokat akkor Csáth Géza.

Kortárs írok közül Eszterházyt és Nádast fordítanak rendszeresen, tőlük biztos találsz francia kiadást is.

Az ember tragédiája szintén jó ötlet. Tavaly jelent meg angol fordításban Jankovics Marcell rajzaival, gyönyörű könyv (ha esetleg ajándékba lesz szerintem ez az ideális).

2012. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
+ Ember tragédiáját biztosan találtok francia fordításban is.
2012. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Karinthy szerintem jó lenne, ha meg tudod nézni, hogy franciában érthető, átmegy-e, amit írt (a finom humorra gondolok).
2012. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Márai Sándor kiváló magyar író. A gyertyák csonkig érnek c. könyve világhírű.
2012. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, elnézést: A gyertyák csonkig égnek, csak elírtam
2012. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos távolról sem olvastam elég magyar könyvet, hogy értékelhető választ adjak, de az Ember tragédiája fantasztikus mű, egy franciának is.
2012. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán valóban az Ember tragédiája az egyetlen magyar szépirodalmi mű, amely világirodalmi rangú.
2020. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!