Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehez nyelv nekünk magyaroknak...

Nehez nyelv nekünk magyaroknak a szerb?

Figyelt kérdés

Szeretnek megtanulni szerbül... Csak annyira szeretnek megtanulni, hogy tudjak egy kicsit komunikalni.

Szerintetek nagyon nehez ?


2013. jan. 5. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
szerintem annyira nem nehéz. én is most kezdtem... szerintem az, hogy milyen nehéz nem azon múlik, hogy magyar vagy-e, vagy sem, hanem hogy megérted-e a nyelv "logikáját". szerintem az egész csak gyakorlás kérdése. sok sikert hozzá!!! :)
2013. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyaroknak általában az okoz inkább nehézséget, hogy sok a mássalhangzó-torlódás egy szón belül is. Például Srbija, Srpski... :)
2013. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy a mássalhangzó-torlódás sok gondot okozna, szerintem az orosz nehezebb és azok a nyelvek amikben a magyar kiejtéstől kimondottan eltérő hangzású/ejtésű betűk vannak.
2014. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyarban nincs olyan szó, ami csak mássalhangzókból állna. A szerbben és más szláv nyelvekben van bőven. Eddig akárhány szerbül nem tudó magyarral beszéltem, a msh-torlódásra panaszkodtak. Nem tudják, hogy kössék őket össze, mit mivel ejtsenek, melyik hangsúlyosabb. Ebből adódnak a nehézségek, pedig egyébként szerintem sem nehéz.
2014. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!