Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A latin is olyan dallamos...

A latin is olyan dallamos nyelv, mint az olasz és a spanyol?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira nem dallamos, mint az olasz. (Kb. annyira dallamos, mint a spanyol.)

De szerintem az egyik legszebb (ha nem a legszebb) nyelv a Földön. (Legalábbis hangzásra biztosan.)

Még a spanyolnál is szebb hangzása van!

Kár, hogy nem a latin manapság a "lingua franca". Szerintem sokkal jobb lenne erre a célra is, mint az angol. (Hiszen egyik mai országnak sem nyelve, az angollal ellentétben.)

Furcsa, hogy évszázadokon keresztül használták nemzetközi szinten, aztán teljesen eltűnt.

2013. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem tűnt el teljesen, többen tudnak valamennyire latinul, mint Magyarország lakossága.

Beszélni viszont lényegesen kevesebben beszélik. A pápa is pártolja, külön akadémiát alapít a tanítására.

2013. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyetemen tanultam latint.. ég és föld az olasszal vagy spanyollal :D az olasz nagyon dallamos, a spanyol szerintem annyira nem, túlságosan szeretik az RRRRRRRRRRRRRR betűt megnyomni :D
2013. jan. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!