Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvát és orosz nyelv?

Horvát és orosz nyelv?

Figyelt kérdés

Ha valaki beszéli valamelyiket, megköszönöm, ha válaszol:

melyiket érdemesebb előbb megtanulni, illetve melyik ad nagyobb segítséget a másik megértéséhez?

Mely más nyelveket könnyű még a horvát vagy az orosz után megérteni/megtanulni?


Jelenleg csak neolatin és germán nyelveken beszélek, szláv nyelveken egyáltalán nem, ezért vagyok bizonytalan, hogy melyikkel érdemesebb kezdeni.


(A horvát egy fokkal szimpatikusabb a latin betűk és a hangzása alapján)


2013. jan. 13. 14:20
 1/2 mustafa33 ***** válasza:
Az orosz talán közelebb van a többi szlávhoz, de elég nagyok az eltérések a déli és a nyugati szláv nyelvek között, a bolgár és a cseh nagyon távoliak, még inkább a kicsik (felső szorb, alsó szorb, kasub, pomorán, sziléz,) de akár a belarusztól is. A szlovákból könnyen értem a nyugati szlávokat, a keleti szlávokat (belarusz, szoták, kárpáti ruszin, panon ruszin, ukrán, orosz) a déliket kicsit nehezebben de érthető a szerb, horvát, egyházi szláv, nehezen de valamennyire még érthető a szlovén, macedón, bolgár. Szóval a földrajzilag központibb nyelv, érthetőségben is központibb. Mivel mindegyik nyelvben érvényesülnek a szomszéd nyelv hatások, a szlovákban a magyar és német hatásokon kívül szláv hatások vannak, de a peremeken elhelyezkedőknél több a nem rokon nyelvi hatás.
2013. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem az orosz igen hasznos, mert oroszul sokan beszélnek és a világban jobban érvényesülhetsz vele, mint a többi szláv nyelvvel
2013. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!