Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a jelentése a japán "Kazuki...

Mi a jelentése a japán "Kazuki" névnek?

Figyelt kérdés
Tudom, a japán neveknek jó pár jelentésük van. Többek között a Kazuki egyik jelentése (legalábbis eddigi 3 nettes oldal szerint) "egy fa". A "ki" szótagot vissza tudtam vezetni a "fa"-ra, de a "kazu" szótagokat már sehogy sem tudom visszavezetni az "egy"-re. Most akkor ez a név tényleg jelenti azt is, hogy "egy fa", vagy csak három site-ra rosszul van kiírva? Vagy esetleg én értelmeztem félre a "one tree" fordítást, ami nem is "egy fa"-t jelent?

#fa #név #Japán #jelentés #kazu #kazuki
2013. jan. 13. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle jelentése van.. a "ki" más irásjellel jelenthet pl. nemest is. Kanjiknak kell nézni a jelentését, mert egy nevet rengeteg féleképp lehet átirni.
2013. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, az írásjelektöl függ mit jelent. Sok írásmódja van: [link]
2013. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jelentésről már elmondtak sok mindent, én akkor elmagyaráznám, hogy hogy jöhet ki a "one tree" fordítás.


Alapvetően on és kun olvasatól szokás beszélni a kanjikről, de sok szótár fog hozni neked egy harmadikat is méghozzá a nanori-t, azaz azt az olvasatot amit csak nevekben használnak. Gondolom az egyet te, mint ichi (vagy hito) ismered és beszédben így is van, de nevekben ezerféle olvasata van. Kazu vagy Hajime például elég gyakori. Ezért lesz (illetve lehet) a kazuki "egy fa".

2013. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

kaosmagier, neked külön köszönöm :)

2013. jan. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!