Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "verrücktes Huhn" az valami...

A "verrücktes Huhn" az valami gyakran használatos kifejezés a németeknél?

Figyelt kérdés
Mikor először hallottam, akkor azt hittem, valaki csak úgy mondta. Azóta viszont rengetegszer hallottam már, főleg bajoroktól. Ez egy ilyen gyakran használt kifejezés náluk, mint nálunk, pl. a "tökjó"?
2013. jan. 26. 23:00
 1/7 anonim válasza:
Mivel én alapvetően nem látom értelmét, szerintem valami kifejezés lehet.
2013. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti, hogy "őrült tyúk"
2013. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de az nem verrücktes...
2013. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit jelent, és hogy arra mondják aki bolondozik, de ez egy elterjedt kifejezés?
2013. jan. 27. 00:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy elterjedt szo, nem mondanam. A ``verrückt`` örültet jelent, a ``Huhn`` tyukot. Szoval ``örült tyuk``. Nöi szemelyre mondjak, ill. nöi szemely mondja sajat magarol, ha valami szokatlant, valami egeszen mereszet csinal, vagy valamit amit az atlagember nem csinalna. En mindenkeppen pozitivnak tartom, ha mas szajabol hallom. De nyilvan egy masik (vad)idegen szajabol ez sertö lehet. Ha en magam allapitom meg sajat magamrol, akkor egy kicsit magyarazkodo jellege van, szerintem. Maga a kifejezes eleg bizalmas jellegü, de nyilvan nem szo szerint ertendö. Tehat, ha pl. a baratnöje mondja az embernek, nem kell megsertödni, jot lehet nevetni rajta.
2013. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na hát így még nem hallottam senkitől. Én egyaránt hallottam férfire és nőre mondva, mikor hülyéskedtek.
2013. jan. 27. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább "hülye tyúk" vagy "buta liba" a magyar megfelelője. Szerintem nem túl gyakori. Nem mondják gyakrabban, mint mi azt, hogy "buta liba".
2013. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!