Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Te hogyan tanultál meg angolul...

Te hogyan tanultál meg angolul olvasni?

Figyelt kérdés

Tudom suli. De az már rég volt. :D


Most szeretnék hatékony módszerrel, legalább olvasási szinten megtanulni.


Kinek milyen módszer vált be? Miket tudnátok ajánlani?


Köszi! :)



2013. febr. 4. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn külföldön életem, au-pair voltam egy családnál.

Fogtam és a gyerekek könyvei közül kiválasztottam egy szimpatikusat. Meg voltak számozva hogy hány éves kortól ajánják. èn a legelsöt 6 éves kortol volt. Aztán a következö 8 éves kortól volt. Ilyet keressél, és ha tetszik a könyv akkor elöre fogsz haladni is.

2013. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Fogtam a Harry Pottert, és elkezdtem olvasni. Aztán sorban, minden mást is.


Most spanyolul is így tanulok.

2013. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vettem néhány órát, olvastam 1-2 angolkönyvet. Aztán elkezdtem olvasni. Először egyszerűbb szövegeket. Ha nem tudtam egy szót, akkor kiszótáraztam, és a szó fölé írtam. Belejön az ember egy idő után.


Fontos, hogy olyan szövegeket olvass, amiknek a témáját/tartalmát érdekesnek találod. Ha valami unalmasat olvasol, akkor azt csak meg fogod unni, és le fogod tenni.

2013. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most ezt nem értem


Ha már tanultad, nem tudod előszedni a régi könyveid

és elkezdeni kicsit ismételni (Lagalábbis az elején)

2013. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Az sem rossz, ha van szótárad, hogy amég ismeretlen kifejezéseknek valahol utána tudj nézni
2013. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%

Mikor már valamennyire belejöttél

vegyél angol nyelvű ujságot és próbáld meg azt megérteni (olvasgatni)

2013. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én számítógépen, főleg játékokkal, angol hangú filmekkel, de nem konkrétan olvasni, hanem kiejtést, mindent.

Ma már csak nagyon ritkán, néhány szót kell szótárazni.

2013. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Suliban megtanultam az alapokat. Fogtam pár angol nyelvű regényt, és nekiláttam. Szótárral. Az iskolában tanultak alapján a nyelvtant megértettem, és többnyire a mondatok lényegét is, de a szókincs nagy részét olvasáskor szedtem össze.
2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hunbula ***** válasza:

Egy olyan Stephen King regénnyel, amit már olvastam anno magyarul. Aztán mentem az olyanokra amit már nem. :)


Ha a kezdetektől szeretnél indulni, mostanra már egy rakás könyvesboltban vannak elérhető kezdő angol olvasmányok, pl az Oxford Bookworms sorozat még szintezve is van. Azokhoz ilyen kis szövegértő kérdések is szoktak lenni. Általában klasszikusok egyszerűbben, de egész jó kis történetek és mindenki szokott találni olyat ami neki épp tetszik. Hajrá! :)

2013. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Húú, köszi a sok választ! :D


Főleg azt ajánljátok, hogy olvassak angol szöveget.

De úgy hogy fogok megtanulni, ha azt sem tudom mi van odaírva? xD

Nem értem.


Írjátok, hogy szótárral.

Hát akkor nem egyszerűbb egy egész szótárat bemagolni? :D


Ismertek olyan oktató programot, ahol látom a szót leírva aztán angolul hallom és magyarul? :D

2013. febr. 4. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!