Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol lehet Budapesten orosz...

Hol lehet Budapesten orosz származású emberekbe botlani? Egy ideje tanulom a nyelvet és jó lenne találni valakit, aki a segítségemre lehetne ebben.

Figyelt kérdés
Nyelviskola egyelőre nem jön szóba. Ráadásul szívesebben venném, ha olyan emberrel tudnám gyakorolni, akinek ez az anyanyelve.
2013. febr. 5. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Moszkva téren, de, sajnos olyan már nincs.
2013. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A Deákon milyen sűrűn botlasz bele Feribe?: ))

No és a Blahán összefutottál már a művésznővel?:)

2013. febr. 5. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Jaj, hát a Feri a világijó cimbim!


Félretéve a tréfát, van a vkontakte.ru, ott ismerkedhetsz oroszokkal, esetleg olyanokat is találhatsz, akik Pesten élnek. (van magyarnyelvű felület, a muksókkal meg majd megegyezel egy közös nyelvben)

2013. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet! )

Ferinek pedig add át üdvözletem! ;)

2013. febr. 5. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Csomó orosz tanulna magyart, te meg oroszt.

2013. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönööm : ))
2013. febr. 5. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szinten vagy oroszból, de az orosz Kulturális Intézetben rendszersen vannak orosz nyelvű filmvetítések, van ott könyvtár is és sok orosz anyanyelvű jár oda.

De ha a vkontakte-r e tudsz regisztrálni, ott is van egy csomó orosz nyelvű film.

Én egyébként a Moszkva tér környékén sok orosz beszédet hallok. A Fény utcai piacon is van egy orosz élelmiszerbolt, talán nem véletlen ott van. csak hát az utcán nem nagyon szólítasz le senkit, hogy hé, hallom oroszul beszélsz, beszélgetünk?

2013. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Menj ki minden nap a 18:40-kor induló Moszkvai gyorshoz a keletibe :)
2013. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Elég bátortalan vagyok, ezért az utcán nem szívesen szólítgatok le embereket.:/

2013. febr. 11. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:
A Lendvay utcai Radonyezsi Szent Szergij kápolna hívei is oroszok. Sokan azért járnak, hogy a honfitársaikkal találkozzanak. A belvárosban a Petőfi téri orthodox templomba is sok orosz jár. A Várban tudok az Arany kaviár orosz étteremről és a kulturális központ is jó.
2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!