Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vélemények az orosz tanulásáról?

Vélemények az orosz tanulásáról?

Figyelt kérdés
Van esély a sulinkban, hogy fel lehet venni az oroszt második idegen nyelvként. Vélemény? (Nem a megtanulásának nehézségéről, hanem gazdasági értékéről várok hozzászólásokat)

2013. febr. 9. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem felesleges az orosz nyelv tanulása ilyen szempontból. Ha ez a nyelv tetszik, az már más tészta.
2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt első válaszoló!

A véleményedhez kérhetek indokot is? Mert szerintem a német mellett a leghasznosabb nyelv, mivel mindkét nyelv két nagyhatalomhoz tartozik, akik ragaszkodnak a saját nyelvükhöz, így van értelme elhelyezkedés szempontjából tanulni őket...

2013. febr. 9. 20:47
 3/11 anonim válasza:
48%
A 3 legfontosabb nyelv szerintem az angol, a francia és a német. Ha orosz nyelvterületen akarsz elhelyezkedni, akkor mindenképp, viszont, ha nem erről van szó, akkor a fentebb írott nyelveket célozd meg (amennyiben még nem tanultad őket).
2013. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mirk ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem haszontalan. Nagy ország ( és befolyásos), sok orosz ajkú ember.

A leghasznosabb nyelvek szerintem az angol, kínai, orosz.

2013. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hasznos.nagyon sok helyen beszélik a nyelvet,könnyedén el lehet vele helyezkedni.de egyébként lényegtelen h hányan beszélnek oroszul,mert ha 1 nyelvet jól megtanulsz,meg tudsz belőle élni.

(jó tanács:franciát soha a büdös életbe ne tanulj!!!nagyon nehéz és haszontalan...)

2013. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én pár hete beszéltem egy egyetemi docenssel, ő azt mondta, a francia csak annak hasznos, aki diplomáciával, marketinggel akar foglalkozni...
2013. febr. 10. 06:21
 7/11 anonim válasza:
100%
Én feltétlen az oroszt ajánlom, kilencediktől tanulom én is az oroszt, eleinte nehéz volt, de egyre könnyebb, valamint az orosz piac is feltörőben van. A tanárom is azt mondta, hogy az angol mellett jobban jársz az orosszal, mint a némettel, mert egy nyugati nyelv mellé sokkal hasznosabb egy keleti nyelvet tanulni.
2013. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is pontosan ezért ragaszkodom hozzá!
2013. márc. 9. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Attól függ, hogy milyen nyelvet beszélsz. Első idegen nyelv mindenképp az angol legyen, az többet ér, mint a többi együtt. Második legfontosabb a német. Ha ezek megvannak, csak utána érdemes más nyelvekkel foglalkozni. Én másodiknak a helyedben a németet választanám.
2013. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az utóbbi két három évben azt tapasztalom , hogy a jó orosz tolmács olyan ritka lett , mint a fehér holló . A cégek ( és nem csak a magyar cégek , hanem a multik is ) az oroszt második nyelvként beszélő fordítókat keresnek . Ehhez még vedd hozzá , hogy úgy néz ki a magyar piac is újra nyitni fog az orosz piac felé . Csak javasolni tudom az orosz nyelv tanulását . ( Mi akik régen beszéljük ezt a nyelvet lassan kiöregszünk , ezért is javaslom . )
2013. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!