Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt az olvasók között...

Van itt az olvasók között olyan ember, aki beszél allemánul?

Figyelt kérdés
Esetleg meg tudná mondani,hogy hol tanult meg ezen a nyelven és tudna nekem is ajánlani valami olcsó megoldást a nyelv megtanulásával kapcsolatban?
2013. febr. 16. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nincs ilyen nyelv, hogy "allemán"!

Franciául hívják a német nyelvet "allemand"-nak!

2013. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez komoly kérdés vagy viccelsz ?
2013. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Heh?

Spanyolul a német az "aleman", szóval, ha erre gondolsz, akkor beszélek németül, igen.

2013. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem,én az alemann nyelvjárásra,a német egyik dialektusára gondoltam ( [link] Liechtensteinben beszélnek.És tisztában vagyok mind a francia,mind a spanyol "német" szóval.Németül én is beszélek,csak alemannul nem.Egyébként rosszul írtam:alemannul.
2013. febr. 16. 19:01
 5/8 GLadislaus ***** válasza:

Azért némi alapja van.

"Az alemannt a német nyelvterületek déli részén beszélik. Német nyelvjárásnak, vagy külön felnémet nyelvnek tekinthető. Nagyrészt Baden-Württembergben (egy északi sávon kívül), Bajorország nyugati részén, Svájc németek lakta területén, Ausztria Vorarlberg tartományában, a franciaországi Elzászban és Olaszországban Trentino–Alto Adige régióban használják."

( [link]

2013. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 GLadislaus ***** válasza:

Bocs, a zárójel miatt nem működik a link:

[link]

2013. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alemann egy olyan nyelvjárás, aminek sok alága van, ami önmagában nem érti meg egymást.


Én pl. svábul beszélek, ami B-W és Bayern nyugati részére jellemző, tehát délen. A Boden-i tó környéki nyelvjárás is gyakorlatilag ugyanez, holott külön van kategorizálva. A svájci és az osztrák alemann viszont ettől olyan távol áll, hogy érteni nem lehet. Szóval melyik alemannra is gondoltál?

2013. febr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Liechtensteinben beszéltre.
2013. febr. 17. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!