Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Profi németesek segítségét...

Profi németesek segítségét kérném ehhez a pár mondathoz?

Figyelt kérdés

Üdv.


A helyzet a következő: nem régóta élek Németországban, társasházban. Az elsőn lakik egy undok 50-es banya, aki minden reggel egetmeresztő hangerőn hallgat híreket, néha operát, de úgy, hogy az 5.-en is arra ébredek. Biztos vagyok benne, hogy már többen megkérték szépen is, hogy fejezze be, de le se sz*rja. Mivel a németem még nem elég jó egy ilyen jellegű levél pontos megfogalmazásához, örülnék, ha valaki kisegítene. Előre is köszönöm!

A levél a következő lenne:


"Kedves/Tisztelt idős hölgy,


Ezúton szeretném megkérni arra, hogy a süketségéből adódó állandó, kora reggeli hangos tv/rádióprogram hallgatását szüntesse be, vagy vegye azt emberi hangerőre. Mivel szinte mindennapos, hogy a padlás is az ön zajkeltésétől zeng, és felettébb idegesítő heti többször erre ébredni, nagyon hálás lennék, ha ezentúl figyelembe venné, hogy magán kívül még 7 lakásban laknak itt emberek, és valószínűleg önön kívül senki nem kíváncsi a műsorra, amit hallgat.


U.i.: amennyiben baráti jellegű kérésem nem talál viszonzásra, a következő alkalommal a rendőrségre fordulok csendháborítás vádjával.


Üdvözlettel:

Egy lakó."


2013. febr. 24. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Baráti?XD Felháborodva kéred és ha nem tesz eleget akkor rendőrséghez fordulsz, ez aztán baráti:) Na meg a rendőrségen mit mondasz, ha németül se tudsz?:O Na de megértelek, mert mindenki szereti a csendet amikor pihenni akar. Nem tudok németül, de ha rendőrséggel fenyegeted azzal ellenségeddé teszed és te ráadásul külföldi vagy. A néninek nagyot hallókészülék kellene, hogy mindenki békében legyen, de lehet azon is besértődhet, ha felháborodva közlöd vele. Szerintem írj egy másik megfogalmazást vagy inkább állj vele szóba és kérd meg szépen!! Baráti ja.....
2013. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mielött feleslegesen fáradnál ,adok egy jó tanácsot menj el az Ördnungsamt-ra és jelentsd be a zajkeltést.Még nyomatékosabb ha ezt irásba foglalod és aláiratod a többi lakóval is.Egyvalaki panaszára nem annyira fognak reagálni mert azt nekik is nehéz elképzelni hogy 4 emelet magasságig felmegy a zaj.
2013. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A levél irónikus :) Szeretném kiírni, hogy tudjam mit reagál.


Több lakóról is tudom, hogy zavarja őket, tehát a több aláírás gyűjtése nem lesz probléma, itt nem ez a lényeg. De köszönöm!


Valaki a levelet is lefordítaná? :)

2013. febr. 24. 11:59
 4/6 A kérdező kommentje:

"Na meg a rendőrségen mit mondasz, ha németül se tudsz?:O "


Vannak német barátaim (angolul kommunikálok velük), akik szívesen eljönnek velem, viszont reggel 7-kor nem jönnek át, hogy leteremtsék a nénit. Egyébként sem jellemző rá, hogy meghallja a csengőt. Később meg letagadja, hogy ez volt...

2013. febr. 24. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne bajlódj holmi levelekkel, csináld, amit a 2-es válaszoló javasolt, az jó ötlet és nagyobb haszonnal is járna.
2013. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most végülis átjön egy barátom és megpróbálja megmondani a nyanyának, hogy fejezze be ezt. De úgy sejtem nem lesz sok eredménye... azért köszi a tanácsokat.
2013. febr. 24. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!