Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gond ha így akarok Máltára...

Gond ha így akarok Máltára költözni?

Figyelt kérdés

Angolul jól beszélek, folyamatosan fejlesztem, középfokú komplett nyelvvizsgám van.

Szeretem Máltát, ott szeretnék lakni, de nem akarom megtanulni a máltai nyelvet.

Az angol is hivatalos nyelv, akkor meg minek.


De mennyire lesz ez probléma? Nekem borzasztó nehéznek tűnik, ráadásul úgy tudom, hogy mindenki beszél angolul.



(egyébként Málta Mo.-hoz képest FIZETÉSEKBEN milyen?)


2013. márc. 2. 22:26
 1/5 Masika válasza:

Szia!

Egyáltalán nem probléma, mert ugyanaz a szisztéma, mint az arab országokkal. Arábiában rengeteg a külföldi bevándorló és természetesen egy szót sem tudnak arabul, de ezt nem is várják el tőlük. Máltán mindenki ijesztően tökéletesen beszél angolul, akárcsak a Skandináv országokban. Senki se fog rád ferde szemmel nézni amiatt, hogy nem tudod a máltai nyelvet. Tehát ez egyáltalán nem probléma. Valószínűleg pár száz év múlva amúgy is holt nyelv lesz az övéké, de ez csak az én tippem. Amúgy nagyon sok olyan ország van, ahol a nyelv feledésbe merül. Például Fehéroroszországban is simán el lehet lenne orosz nyelvtudással. :)

2013. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdest. Beszeled az adott orszag (egyik) hivatalos nyelvet es attol felsz hogy ok nem? Ez komoly?
2013. márc. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Nem ertem a kerdest. Beszeled az adott orszag (egyik) hivatalos nyelvet es attol felsz hogy ok nem? Ez komoly?"


Attól, hogy 2 hivatalon nyelv van, még nem biztos h mindenki beszéli.

2013. márc. 3. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Mármint hogy a Máltaiak nem biztos hogy beszélik az országuk nyelvét? Ezt akarod mondani?


Az összes Máltai beszél Angolul, sőt a hivatalokban kizárólag angolul intéznek ügyeket, angol nyelvű nyomtatványokon, stb.

2013. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8%
A kérdésedben azt írod "Szeretem Máltát, ott szeretnék lakni". Nem kötekedés, de hogy szerethetsz és szeretnél élni egy olyan helyen amit annyira sem ismersz hogy milyen nyelvet beszélnek?
2013. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!