Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliában fogok élni és...

Angliában fogok élni és suliba menni, Hogyan beszélgessek, ismerkedjek?

Figyelt kérdés

Nem valami jó az angolom és nem tudom hogy beszélgessek angolul a többi gyerekkel az osztályban.Eleve hogy fogadnának ?

Létszives csak normális válaszokat küldjetek, és megy a zöld pacsi !

Bocsi ha rosz a helyesírás !.



2013. márc. 6. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Hogyan beszélgess? Hát angolul!
2013. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2/2 vagyok. Azért kérdeztem, hogy hány éves vagy, mert aszerint válaszolnék... Nyilván máshogyan ismerkedik egy 6 meg egy 16 éves gyerek/fiatal..
2013. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

12 éves lány Vagyok csak féltem hogy ha megmondom a korom akkor rögtön jönnek a negatív válaszok mert fiatal vagyok :|

itt sokszor van ilyen.....

2013. márc. 7. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem nevetlek ki :)

A párom lánya 11 éves, ő már 3,5 éve itt lakik Angliában. Ősszel megy "High schoolba", te is oda fogsz majd kerülni, mert életkor alapján osztanak be iskolába, szóval veled egykorúakkal leszel egy csoportban. Anno amikor elkezdett iskolába járni, még egyáltalán nem tudott angolul, de volt egy segítő tanár aki minden nap külön foglalkozott vele, hogy feljöjjön az angolja. Most már régóta nagyon jól megy neki.

Nagyon jó, hogy legalább egy picit beszélsz angolul. Addig is gyakorolj, esetleg nézd meg a kedvenc filmeidet angolul... A párom lányát megkérdeztem, és azt mondta, hogy az első napon felhívta a tanárnő a többi gyerek figyelmét rá, hogy figyeljenek rá, mert nem beszél angolul, illetve egy lányt meg is kért, hogy legyen a segítségére. Amúgy itt úgy megy, hogy minden évben változik az osztály összetétele, tehát nem egy jól összeszokott csapatba kerülsz be. Legyél kedves a többiekkel, és ők is azok lesznek. Gondolom alapvető ismerkedős kérdéseket fel tudsz tenni illetve megválaszolni. Igazán, valószínűleg csak akkor fognak befogadni, amikor már könnyen megy a kommunikáció, de ha kedves vagy, érdeklődő az megoldja a dolgokat. :)

2013. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kösszönöm a választ kicsit megnyugtattál :-) Anyukám is ilyesmiket mond de legjobban az első naptól félek,elég vissza húzódó voltam a tavalyi iskolámban,lehet hogy ezért bántottak anyira :-(

nem szeretném ha az angliai suliban is bántanának.Tudni illik hogy én nem káromkodok mert számomra elég undorító és nem így lettem nevelve és ezért sokszor biztosan cikiztek is a hátam mögött.A mai 12-13 éves lányoktól én eléggé frászt kapok(tisztelet a kivételnek)

és nagyon izgulok mert még soha nem éltem külföldön...

leginkább a kiejtésemtől félek mert ha zavarba jövök akkor angolul összevissza hablatyólnék és félek nem értenének meg ...

2013. márc. 9. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha valamit akarnak mondani, akkor kézzel-lábbal mutogatnak, és meg fogod érteni. később már kéz és láb nélkül is :)

Ha te nem tudsz valamit mondani, akkor te is mutogass :)

Bele fogsz jönni.

2013. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az angol emberek nem cikizik a másik kinézetét. tehát nagyon ízléstelen cuccokban mászkálnak az utcán, és képesek pizsamában, fürdőköntösben és bojtos papucsban boltba menni. az iskolában ha épp olyan nap van hogy nem kell egyenruha, oda is képesek pizsiben menni. szóval ne félj a cikizésektől, ez nem Magyarország.
2013. nov. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!