Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven beszélnek...

Milyen nyelven beszélnek Pakisztánban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem arabul.
2013. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Urdu nyelven , és nagyon sokan angolul is . ( Ez a két nyelv a hivatalos nyelv is . )
2013. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. márc. 9. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak még más nyelvű törzsek is, a pastuk azonban többségben vannak. Ők lényegében urdut beszélnek.
2013. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de azt hogy sokan beszélnek angolul úgy kell érteni h ez az anyanyelvük, vagy csak h sokan rendelkeznek jó angoltudással?
2013. márc. 10. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Első te fájdalmasan ostoba vagy, több ezer km-re van Pakisztán a legközelebbi arab nyelvterülettől. A hivatalos az urdu -a lakosság 90%-a minimum érti, de alig 10%-nak anyanyelve-, ez annyiban különbözik, a hinditől illetve a panjabitól (a lakosság nagyrésze is panjabi, illetve az ország neve is Panjab és Kasmir nevek összevonásánól született) hogy arab abcvel írják, illetve szókincse is eltér valamyennyit. A legtöbben 40 % a punjabit beszéli. Ezen kívül beszélik még a pastut (kb 28 millió pastu él az ország északi hegyes részén) a szindet, a beludzsot, (ezek mind indoiráni nyelvek tehát az abc-n kívül semmi közük az arabhoz) és nagyon sok kicsi nyelvet, ezek közül említésre méltó szerintem a dari amit a hazarák kicsiny csoportja beszél, és a perzsának egy keleti dialektusa (de Afganisztán lakosságának a fele beszéli, illetve Tajikisztán hivatalos nyelve is) illetve a brahui ami egy dravida nyelv. Itt egy angol nyelvü link is : [link]
2013. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a parom pakisztani urdu nyelven beszelnek ott
2013. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 1. azért gondolt az arabra, mert hasonlóan néz ki külsőre az írás.
2016. márc. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 drdize2 válasza:
Sziasztok! Van itt valaki aki érti a Pakisztán nyelvet, illetve beszéli is? Van egy pár szóból álló mondat amit hangüzenetben kaptam egy barátomtól és azt kellene lefordítani. Esetleg valaki? Van linkem. Letöltöttem a hangüzenetet! Írjatok, Fontos! Köszönöm előre is!
2022. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!