Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az oroszok hogy tudják lágyíta...

Az oroszok hogy tudják lágyítani a r, m, sz betűket? Hogy hangzanak ezek, miben mások, mint a "kemény" változatok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még más hangokat is tudnak lágyítani, nem csak ezeket. De a nem orosz anyanyelvűek nem nagyon hallják a különbséget, ahogy egy japán sem hallja a különbséget az r és az l hang között.

Amúgy kicsit olyan, mintha egy j hang lenne utánuk.

2013. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lágyító magánhangzó (i, je, jo, ja, ju), vagy lágyságjel követi őket. Ez igaz minden mássalhangzóra, nem csak a felsoroltakra. Az "l" betű egyébként a legszemléletesebb mássalhangzó erre.

Lágy: лебедь, лентяй, шмель, (по)хмель, мель, хулиган...

Kemény: мел, лоб, дебил, лох, локоть, долбанный.

:-)

2013. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, csakhogy én nem ezt kérdeztem. Hanem azt, hogy hangzásban miben térnek el.
2013. ápr. 8. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt igazán akkor tudnád meg,ha meghallgatnád ahogy egy anyanyelvi ejti.És arról.De nyilván erről a témáról mást fog mondani egy anyanyelvi orosz,meg aki idegen nyelvnek tanulja.


Vagyis szerintem. (félig orosz nyelvű vagyok,de nekem így jön le.)

2013. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!