Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van valami kvantitatív vagy...

Van valami kvantitatív vagy statisztikai összefüggés a szavak hossza és előfordulási gyakorisága között egy nyelvben vagy írott szövegben?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A rövidebbek gyakoribbak. A legelső szavak, amelyeket az ember megalkotott, a hétköznapi dolgok nevei voltak, és rövidek: kő, ég, víz, tűz, fa, föld. Az ember nevet adott nemcsak a természeti dolgoknak, de a saját testrészeinek is: fej, kar, láb, has, nyak, hát, ujj - ezek is rövid szavak. A hosszabbak később alakultak ki, és ezeket ritkábban is használjuk a mindennapok során. Persze egy szakszövegben nyilván több hosszú szó fordul elő.

Bármilyen szövegben a leggyakoribb szavak a névelők és a kötőszók, ezek mind rövidek: a, az, egy, és, ha, de, mert stb.

2013. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszed hülye vagyok? Ennyit én is tudok, de a kérdésben azt írtam kvantitatív! ismered a kvantitatív szó jelentését?
2013. ápr. 11. 23:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Ne válaszolj légyszíves! Költői kérdés volt!
2013. ápr. 11. 23:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem a kérdésem, hanem a kommentem :)
2013. ápr. 11. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:

"ismered a kvantitatív szó jelentését?"


Igen.


"Azt hiszed hülye vagyok?"


Igen.

2013. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ne válaszolj légyszíves! Költői kérdés volt!"


Ne olvasd el a válaszomat, légy szíves! Csak hangosan gondolkodtam.

2013. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy mire van idejük egyeseknek...
2013. ápr. 12. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Mire a többes szám? Csak én vagyok itt egyedül.

Már persze ha nem számítunk téged. :)

2013. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!