Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki nem tud angolul, és a...

Aki nem tud angolul, és a hivatkozásokat se nézi meg, mire fel pontoz le másokat?

Figyelt kérdés

Nemrégiben válaszoltam arra a kérdésre, hogy Mi a legpontosabb angol szó a kitartásra abban az értelembe, hogy valaki nem adja fel, és küzd a céljaiért. Elsőnek a 'perseverance-T' adtam meg, amit "hozzáértők" 26%-osra lepontoztak.

Ez azért érdekes, mert hivatkozásként megadtam az Oxford Advanced Learner's Dictionary linkjét, ahol a kifejezést pontosan ennek megfelelően definiálták.

Az egyik válaszoló különösen vicces módon azt találta írni, hogy ez a szó befőttes üvegeken szerepel. Ott legfeljebb a "preserved" vagy annak valamely alakváltozata szerepel, melyet a "perseverance"-szel összetéveszteni egy bizonyos szint felett igencsak kínos.


Tehát még egyszer megadom az Oxford Dictionary linkjét, valamint még egyet (melyet külön ajánlok a Star Wars-rajongók figyelmébe), hogy mindenki lássa, az általam megadott szónak a konzerviparhoz semmi köze nincs:


[link]


[link]



2013. ápr. 16. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha már nem tud angolul legalább hagy okoskodhasson már egy kicsit ő is, csak olyan szeretne lenni, mint Te!;)
2013. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy a definíció megértéséhez elég egy középfoknak megfelelő szint, a képről meg Yoda mondatából szintén lehet sejteni, miről van szó.
2013. ápr. 16. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Mert az emberi butaság és irigység határtalan. Néha már a kedvem is elmegy a válaszadástól. A múltkor pl feltett valaki egy kérdést, hogy hogy mondják ezt meg azt azon a nyelven, 3 hétig nem válaszolt senki!!, mikor pedig válaszoltam, nyomban jött már a kötekedés, hogy ez így meg úgy jobb. úgy látszik sok embernek ilyen a mentalitása, sajnos, bár ez nem meglepő...
2013. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a "nyelvtanulás" vagy a "nyelvek" kategóriában ez a helyzet ám!

Saját tapasztalatomat írtam le egy bizonyos témában, teljesen a kérdésre illeszkedett a válaszom, mégis megtalált egy ezerokos, és engem hoztak ki végül hülyének... Eléggé felbosszantott, főként azért, mert tapasztalatot kért a kérdező és nem sztereotípiákat akart hallani... 0%-ra értékeltek rövid időn belül, holott nem éreztem igazságosnak, mert nem hazudtam, az igazat írtam le normális hangnemben, érthetően.

Mindig van okosabb, tapasztaltabb, ügyesebb ezen az olalon, ezt tanuld meg! :D Ennyi.

2013. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!