Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » EU-n belül melyik a hasznosabb...

EU-n belül melyik a hasznosabb nyelv? Angol vagy német?

Figyelt kérdés
Munkavállalás, megélhetés, stb szempontjából
2013. máj. 14. 12:10
 1/8 anonim válasza:
64%
Én úgy gondolom, hogy az angol az mindenhol jó, mivel világnyelv. Értelemszerűen az EU-n belül is. Én mindkettőt beszélem, de mivel Ausztriában vagyok nagyon sokat, a németnek több hasznát veszem. De pl tavaly voltam Svédországban meg Dániában és ott pl jóformán csak az angollal boldogultam. A német nyelvterületeken is beszélik az angolt, tehát az ANGOLT javaslom! :)
2013. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Német!
2013. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a németet gondolnám.
2013. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Angol! Azt mindenki beszéli, németországon kívül és belül egyaránt. Legtöbb nagyvállalatnál (legyen az akár egy német cég is) a "project-nyelv" angol!
2013. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából mindkettőt meg kellene tanulni. Mert ugye ha itthon maradsz, a legtöbb multi német, és ezért általában folyékony német tudást és bizonyos szintű angol tudást várnak el. Ha külföldre mész dolgozni, akkor leginkább Németország, Ausztria és Anglia szokott szóba jönni, de előbbi kettő nagyságrendekkel élhetőbb ország, viszont osztrákoknál és németeknél alap hogy tudni kell németül, de a legtöbb munkahelyen emellett az angolt is elvárják. Egyedül akkor leszel meg csupán angollal, ha itthon hazai cégnél vagy nem német multinál akarsz elhelyezkedni vagy ha Angliába mész.
2013. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
EU-n belül talán a német, de szerintem nincs óriási különbség. Viszont több forrásból hallom, hogy aki még nem tudja egyik nyelvet sem, annak magyarként könnyebb a némettel kezdenie. Igaz, én csak angolul tudok valamennyit. :)
2013. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a német, mert ott keresem a kenyerem. Az unokabátyámnak az angol, mert ő amerikában van.
2013. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Német nyelvterületen a német, azon kívül az angol.
2013. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!