Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan az a szó,...

Mit jelent pontosan az a szó, hogy "utász"?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat! :)

2013. máj. 20. 01:50
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ez itt a reklám helye:

www.google.hu


Az egyetlen lehetséges helyre beírod, hogy "utász", megnyomod az enter billentyűt.

Hoppá... vagy 60000 találat. Igazából rá sem kell kattintani egy találatra sem, csak olvasd el.


Szerintem menni fog neked is, ha mégsem, szerintem tegyél le az internet használatáról, soha nem fog menni neked.

2013. máj. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

én utász voltam a hadseregben,

ez is egy részleg volt ott,mint pl a lövész,vagy a harckocsizók,

nekünk az utak-hidak volt a feladatunk,

a szó jelentését akkor így tanították :

UTépítő-hidÁSZ és a kettőből lett az UTÁSZ ,

2013. máj. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A városunkban levő egyik laktanyában levő "kiskatonák" a Tiszán tanultak ponton-hidat "verni" = fahidat készíteni. Olyankor a lakosság elől lezárták a Tiszai-strandot.
2013. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

(az első válaszadónak: ilyen részlete leírást nem találtam, mint a második válaszoló, és mivel nem vagyok kompetens a kérdésben, nem is tudtam, hogy hogy keressem)

2013. máj. 20. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:
3%

[link]


Nem tudtad, hogyan keresd?? No ne mondd már!

2013. máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Jól van, ha már vette a fáradságot és izzadó tenyerekkel megírta a gyakori kérdésekre, akkor válaszoljunk neki, no'!
2014. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!