Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv melyikhez...

Tarak kérdése:

A magyar nyelv melyikhez hasonlit jobban? Japanhoz vagy arabhoz?

Figyelt kérdés
Tavol all mindkettotol, de kivancsi vagyok hogy melyikhez vagyunk kozelebb? Az egyik szemita, a masik onallo nyelvcsalad. Aki jartas a temaban, hosszu valaszt kernek.

2013. máj. 20. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A rántott hús a tökfőzelékhez vagy a káposztás tésztához hasonlít-e jobban?
2013. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első :D:D:Dd. Mindent elmondott.
2013. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Van benne valami :D de azért... A magyar egy agglutináló azaz ragozó(szó szerint ragasztó) nyelv a japán szintén, az arab flektáló azaz hajlító(bocsi ezt most nem írom le pontosan mit jelent mert felesleges, Wikipédián megtalálod) tehát ha a nyelvi típusát vesszük akkor a japánhoz, de az írásrendszerük mindegyiknek más. Ha van bennük hasonlóság az nem jelenti azt, hogy közvetlen rokonságban állnak például a maja is agglutinál(toldalékol), de igazából a legtöbb nyelvet nem lehet egyértelműen ennek vagy annak mondani, mert van ahol mutatják egy-másik nyelvtípus jellemzőjét, az ami a legjellemzőbb rá az dönti el, hogy hova tartozik. Az arab például tisztán flektáló. Körülbelül ennyi röviden bár tudom, nem ezt kérted de azt hiszem 100% megválaszoltam, mindenesetre elmondom, hogy nem vagyok nyelvész csak mostanában úgy alakult, hogy több nyelvel foglalkozom(nem a fentiekkel). Szerintem ezek tök érdekes dolgok , érdemes foglalkozni velük, van pár jó könyv ezzel kapcsolatban.
2013. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!