Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok, egy spanyol...

Mit gondoltok, egy spanyol anyanyelvű ember mennyi idő alatt tud megtanulni társalgási szinten magyarul úgy, hogy közben nem él Magyarországon?

Figyelt kérdés
A spanyolon kívül folyékonyan beszél olaszul és angolul, illetve alapszinten japánul.

2013. máj. 16. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, szerintem sehogy. A spanyol ajkúak nagyon nehezen tanulnak nyelveket, még az angol is nehéz nekik. Egyedül franciául és olaszul tudnak valamennyire megtanulni. A nyelvérzékük kb. alulról közelít a nullához. Persze vannak olyan "elvetemültek", akik éppen magyarul szeretnének tanulni, aki elszánt, az mindent elér, de nem jellemző rájuk, hogy nyelveket tanulnának.
2013. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Társalgási szinten, ha keményen tanul 1-2 év szerintem. Első, te tényleg egy egész nemzetet (sőt többet, mivel az összes spanyol ajkú emberről szó van) beskatulyázol az anyanyelve alapján??:D Attól, hogy átlagban nem sokan beszélnek idegen nyelveket, attól még ez az egy lehet jó nyelvekből, ahogy a kérdező írta 2 idegen nyelven már beszél is... Annak pedig, hogy nem nagyon beszélnek idegen nyelveket, sokkal inkább az az oka, hogy megtehetik, mert sok külföldi tanul spanyolul.
2013. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sehogy...

Az én volt férjem spanyol anyanyelvű, egyszerűbb társalgási szintre kb 1 év múlva jutott el úgy, hogy Magyarországon éltük, a munkahelyén rá volt kényszerítve hogy magyarul beszéljen.

2-3 év múlva tudott már úgy-ahogy rendesen társalogni, de még sok mindent nem értett.

2013. máj. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Második: Nem beskatulyázás, hanem tapasztalat. A magyar mind hangrendszerben, mind nyelvtanban, mind nyelvtípusban TELJESEN eltérő nyelv. Gondolj bele, hogy mi magyarul mennyire nehezen tanulunk meg egy idegen nyelvet, még egy olyat is, aminek a nyelvtana, hangtana "egyszerűbb", mint a magyaré.
2013. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyetértek 2.-kal, hogy nem általánosítanék. Tény, hogy az idősebb spanyol ajkú lakosság kis része mutat hajlandóságot nyelvtanulásra, de náluk a tendenciák ugyanúgy változnak, ahogy nálunk (gondoljunk bele, ma már a legtöbb huszonéves magyar beszél 1-2 nyelvet). Viszont sajnos tartottam attól, amit 3. mond... ha egy év után társalgási szint úgy, hogy itt éltetek, akkor nem lesznek illúzióim. Mondjuk én nem erőltetem, csak a családdal való kommunikációt a kettős tolmácsolás némileg visszaveti. (ja, mert ugye kiscsaládom nem beszél angolul).

2013. máj. 17. 09:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én is tapasztaltam, hogy kevés spanyol ember beszél idegen nyelveket, de ennek a fő oka még mindig az, szerintem, hogy nem hajlandók megtanulni. Képesek lennének rá, de lusták. Abban igazad van, Első, hogy a magyar bizonyos dolgokban bonyolultabb, mint az újlatin nyelvek, de az igeidőkben például a spanyol a bonyolultabb, vagy a subjuntivo esetében. (Angolul és spanyolul beszélek, ezért érzem úgy, hogy egy kis belelátásom van a dologba.) Nekem sem volt túl nagy nehézség megtanulni a subjuntivo-t, ezért gondolom, hogy a magyar sok dologban tényleg nehezebb, de az is megtanulható. És azt se felejtsük el, hogy két idegen nyelvet már megtanult az említett személy, sőt egy kicsit japánul is, pedig az is van olyan bonyolult egy spanyol ajkú embernek, mint a magyar. Ebből azt gondolom, hogy jó nyelvérzéke lehet, úgyhogy szerintem nem érdemes föladni a próbálkozást, szerintem viszonylag gyorsan megtanulna alapszinten magyarul.
2013. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[Első vagyok]


Bocsánat, a kiegészítő szöveget nem olvastam el, csak a kérdést. Persze, abban egyetértek, hogy ha valaki nagyon elszánt és jó a nyelvérzéke, akkor bármilyen nyelvet képes megtanulni, de ezt általánosítani nem lehet a spanyol anyanyelvűekre (az angol ajkúakra meg pláne nem).

2013. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Amúgy meg ha valamit meg is tanul, az még mindig a szia, hogy vagytok szint és azt 2 perc alatt ki is merítették, mert igazán beszélhetni, hogy mi volt (múlt idő), mik a terveitek, hétvégén kirándulni mentek (jövő idő) már sokkal nehezebb.

A gyerekek már tudnak valamicskét kommunikálni, amikor a nagyszülőkkel skype-olnak, akkor pár perc után már ülnek mint a sült hal, hogy most miről beszélgessenek... mert amit elmondanának, az túl bonyolult, a könnyűt (jó jegyet kaptam, nézd meg a rajzomat) meg pillanatok alatt átbeszélik.


Amúgy meg hiába tanul meg úgy ahogy kommunikálni, nekem az első gyerek születésekor a férjem már egész jól elboldogult magyarul, de a kórházban vérig sértődött amikor jöttek a rokonok és mind mentek hozzá, hogy le se tagadhatnád. Ő meg kiakadt, hogy miért tagadná le a gyerekét, úgy nyugtattam meg, hogy ez azt jelenti, hogy annyira hasonlít rád és nincs benne semmi rossz.

2013. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, a probléma szerintem is itt van, hogy az alapszint az tényleg alapszint. Azzal el tudja mondani, hogy mi a kedvenc színe, meg hol lakik, meg mit csinált aznap, de semmi bonyolultat, pl. valamilyen nehezebb témában már nem tudná kifejteni a véleményét. Úgy tudom, hogy a nyelviskolákban a magyarul tanulókat nem is úgy tanítják, mint nekünk a nyugati nyelveket, hogy szókincs+nyelvtan+kiejtés stb., hanem elég sokáig kizárólag csak példamondatokat tanultnak. A sok kivétel miatt nem is lenne hatékony megtanítani a nyelvtant.

Szerintem aranyos ez a kis történet, amit a harmadik válaszoló leírt. :)

(Második vagyok megint.)

2013. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit eltűntem, de hű, köszi a tapasztalatokat! 3. sztorija tényleg aranyos:)) Nálunk olyan sztori volt, hogy a boltban az eladónő lelkesen magyarázott a gyermekéről, "...és ma a fiam erre azt mondta...", mire drága párom elkerekedett szemmel kapta fel a fejét, hogy milyen maffia?? :)) Amúgy én is a nyelvérzékében bizakodom, de egyetértek 2.kal, hogy ahhoz nagyon gyakran és intenzíven kell tanulni, hogy a magyar megragadhasson. ...Ha már itt tartunk... 3., nektek volt bevált módszeretek?? :)
2013. máj. 20. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!