Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért gondolják, hogy a...

Miért gondolják, hogy a magyar a világ legkülönelegesebb és legegyedibb nyelve?

Figyelt kérdés
Sok (kevésbé intelligens és nyelvészetben kevésbé jártas) embertől hallom, hogy a magyar a világ leggazdagabb szókincsú nyelve, sok kifejezést nem lehet külföldire lefordítani, mert annyira más a magyar, és egyébként is a hangzása is csodálatos. Egyrészt nem hinném, hogy bárki ismerné mind az 5-6 ezer nyelvet, ami a világon van, a nyelvészek pedig, akik nagyjából ismernek jópárat, mind egyetértenek abban, hogy a magyar csupán annyival különlegesebb, hogy az az anyanyelvünk. Ezek az emberek kétlem, hogy valaha is megpróbálkoztak volna egy külföldi költemény magyarra fordításával, mert akkor látnák, hogy ugyanúgy egy külföldi nyelvet sem lehet magyarba átültetni. A hangzást pedig köztudottan nem tudjuk megállapítani, mert ez az anyanyelvünk, nem tudjuk egy külső hallgató fülével hallgatni.

2013. máj. 22. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ez mind szubjektív dolog, szerintük így van, szerinted nem. De amúgy külföldiek is vannak, akik így gondolják.
2013. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antimod ***** válasza:
100%
Különleges és egyedi, de a legektől én is tartózkodnék, mert az már nagyon szubjektív megítélés alá esik.
2013. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem szubjektív, objektív tényeket írtam le.
2013. máj. 22. 12:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha azt mondanád, h ez a legjobb zenekar, ez a legjobb színész, ez a legszebb város, stb. Biztosan mondasz ilyeneket, pedig nem hiszem, h ismernél minden zenekart, színészt v várost.
2013. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki a sajátját tartja a legszebbnek, legjobbnak, legyen szó bármiről.

Valóban gazdag és színes nyelv, de azért a legektől szerintem is elég távol esik.

2013. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

"De amúgy külföldiek is vannak, akik így gondolják."


Na aztán? Olyan külföldiek meg milliók vannak, akik nem így gondolják. Ez miféle érv?


Kérdező: ez természetesen nem igaz, hogy a leggazdagabb szókincsű nyelv lenne, vagy sok kifejezést ne lehetne lefordítani. Le lehet, csak nem lesz ugyanaz. Ahogy az sem, ha angolról magyarra fordítunk valamit. Normális jelenség. A szókincsesditől meg a falnak megyek, mert ennyi erővel az eszkimók is nyerhetnének a hószinonímák miatt. Főleg, hogy az objektivitás kedvéért: a magyar nyelv gazdagságát jelenleg 110-120.000 közé teszik szókincsügyileg, az oroszét meg 150.000-re. Na puff. Aztán?


Gyönyörű a magyar, mert az anyanyelvem. Nyilván egy nyelvet sem tudok így szeretni. De ettől még lehet objektívan gondolkodni, és az ilyen általad is felsorolt eszetlen és 100%-osan megalapozatlan kijelentésektől elzárkózni :)

2013. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a kijelentések nemhogy szubjektívek, de erősen általánosítanak is, így nem is nagyon van értelme vele foglalkozni
2013. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is a magyart szeretem a legjobban, ez teljesen természetes, hiszen gyerekkorom óta minden élményemet ezen a nyelven fejezem ki, minden sértést vagy kedvességet ezen a nyelven kaptam. De ezeket a túlzó megállapításokat utálom. Miért kell ez? Valamiféle kisebbségi érzés, vagy mi lehet a háttérben?
2013. máj. 22. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Hadd legyen már ennyi egészséges hazaszeretet mindenkiben kedves kérdező.
2013. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
valóban túlzás, de talán ezt értjük legjobban, minden árnyalatát. Ha más lenne az anyanyelved, akkor meg az lenne a legkülönlegesebb, hiszen aki megtanul egy nyelvet, annyi szót úgysem tud, mintha az anyanyelve lenne.
2013. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!