Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez így angolul?

Helyes ez így angolul?

Figyelt kérdés
I don't like none of the sports more than the others.

2013. máj. 26. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne tagadj duplán, ha műveltnek akarsz tűnni.

any of the sports mert a don't-tal már tagadtál

2013. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Engem is az a none zavart nagyon, csak nem tudtam, hogy hogyan oldhatnám meg másképp.
2013. máj. 26. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
I do not like any of the sports better than other ones.
2013. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ian Catman ***** válasza:

Fenti kommentek igazak, ha hivatalos választ akarsz. Ha viszont az utcai, köznyelvi angolt hallgatod, főleg Amerikában, nagyon gyakran hallasz dupla (sőt tripla) tagadást, és még sok mindent, amit nem szabadna.

Lásd, a gyakori "Ain't got no nothing"...kifejezést, gyakori az utcai beszédben, főleg a feketéknél. Helytelen, de mindenki érti, és nyomatékosításként tesznek bele több tagadást mint kellene. (A Hair című filmben is van egy ilyen dal, ami "Ain't got no..." sorokat tartalmaz, ha láttad). De vizsgára nem ajánlatos. Utcán viszont jó, ha érted.

2013. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem nyelvvizsgázok, egy általános iskola angol tagozatát lezáró vizsga lesz csak.
2013. máj. 28. 05:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, h "ha műveltnek akarsz tűnni". Magyarul is mondhatod, hogy "nem-e tunnák ittalunnima?", csak akkor ne csodálkozz, ha besorolnak a "nem különösebben választékos" skatulyába. Ugyanúgy, mint ha mondjuk nem köszönsz, nem mosakszol, meg még fokozhatom :D

(Első)

2013. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kimaradt, h ezt nagyrészt I.C. kommentjére reagáltam.
2013. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ian Catman ***** válasza:
Én meg azért írtam amit írtam, mert nem tudtam a feltett kérdésből kinek mire kell. Ha mondjuk csak privát levelezéshez akkor elmegy, csak tudni kell, hogy - valóban - helytelen. De azt is világosan leírtam, hogy vizsgán azért nem ajánlatos.
2013. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!