Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » (Szerb-) horvát HANG - magyar...

(Szerb-) horvát HANG - magyar felirattal?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan netes forrásokról tudni (weboldalakra, letöltésekre) melyeken

(szerb-)horvát nyelvű HANG hallható,

magyar FELIRATTAL.


Ugyanis horvátul szeretnék tanulni. Nagyon szépen kérlek titeket, ne arról írjatok, mi más módot javasoltok, mert, tudom, van bőven nyelvtankönyv, egyebek, neten. Én kifejezetten szerb-horvát beszédet szeretnék naponta órákon át hallgatni, plusz olvasni hozzá a magyar fordítást. Ehhez a módszerhez ragaszkodom.


Tehát szerb-horvát beszédű ("hangú") filmek letölthetősége is érdekel, amennyiben magyar felirat van hozzá (letölthető a felirat, vagy beégetett), vagy bármi ilyesmi. Van egy tv csatornám, mely alatt magyar hang van, horvát felirat is választható hozzá, ez se rossz, de nem az igazi. Egyébként teljesen kezdő horvát nyelvtanuló vagyok.



2013. jún. 1. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek de ilyet nem fogsz találni. Se szerbre se horvátra nem készítenek szinkront! Ők ha filmet akarnak nézni azt felirattal teszik többnyire. Esetleg híresebb szerb filmekre találhatsz magyar feliratot, viszont most nem jut ilyen eszembe, nem szeretem igazán a szerb filmeket.
2013. jún. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, erről hallottam, viszont bármi érdekel engem, melyben szerb-horvát hang alatt magyar felirat olvasható, lehetőleg mind több, és/vagy mind hosszabb ilyen anyag érdekel, nyelvtanulás céljából (a horvát írást-olvasást már elkezdtem tanulni, nagyon az elején tartok, és kevésbé tartom hatékonynak, mint beszéd útján tanulni elsősorban, akár egy baba, kisgyermek az anyanyelvét).
2013. jún. 3. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha filmet nem is, de meséket találsz akár youtube-on ha az megfelel. Közelébe sincs a magyar szinkronnak, de a célra talán megfelelő ha mondod, hogy kezdő vagy! Keress rá erre "crtani filmovi na srpskom" vagy "crtani filmovi na hrvatskom" Sok sikert! :)
2013. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Remek, nagyon szépen köszönöm!! :D


Bár a dolog apró szépséghibája, hogy mivel szinte nulla a szerb-horvát tudásom még, így csak sejtésem van, mit mondanak a szereplők, mert e módszerrel magyar feliratot nem tudom, hogyan szerválhatnék, hiszen a találatok között csak szerb-horvát című rajzfilmekre lelek, tehát nem nemzetközileg ismert rajzfilmeket dob ki.


Próbáltam a kulcsszavak közé tenni a "disney"-t, "english"-t, de vagy hasonlót dob ki, v semmit, pedig azokhoz van magyar felirat, neten...

Gondolom echte horvát rajzfilmekre nem sok eséllyel találok magyar feliratot neten(?)


Ettől függetlenül evvel már tudok valamit kezdeni, nagyon jó ötlet, köszi! :) Hiszen gyermekeknek készült, ergo kezdő horvát felnőtt nyelvtanulók is hasznát vehetik. :)

2013. jún. 3. 18:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, ott tartok, h van a youtube-n egy rakás "Fifi virágos kertje" horvátul, ami angol gyártmány. :) Nekem angol felirat se lenne rossz, bár inkább a magyar fexik. ;) Mégse lelek se angol, se magyar feliratokra, legalábbis két epizódra kerestem, olyanra, melyeket horvát hanggal tartalmaz a youtube.


Sebaj, figyelem a horvát hangot, hátha a képsorok alapján tudok jelentésre következtetni...

2013. jún. 3. 19:56
 6/7 beretyo válasza:

Gyakorlatilag, ha akármelyik szerb-horvát filmet letöltöd, lesz hozzá valahol angol felirat. Persze nem mindegyikhez, ezért érdemes válogatni az újabb filmek közül. Ha nem ismersz ilyen filmeket, akkor a google a barátod, és ezt írd be a keresőbe: spisak hrvatskih, srpskih filmova vagy egyszerűen srpski hrvatski filmovi.

Még hozzátenném, hogy az elején nem érdemes a 2 nyelvet egyszerre tanulni. Hasonló a párhuzam a két nyelv között, mint az amerikai és britt angol között. Én a horvátot ajánlanám, annak szebb a csengése, és valamivel könnyebb megérteni, mint a szerbet. Persze mire ezt leírom, te lehet, hogy már tökéletesen beszéled mind a két nyelvet.

2014. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na megtanultal Horvatul?:)
2020. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!