Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan álltok a spanyol és...

Hogyan álltok a spanyol és olasz nyelvhez? Melyik hangzása tetszik jobban?

Figyelt kérdés
A spanyolnál a latin-amerikai változatra gondolok, mert azt tudom, hogy a spanyolországit eléggé hanyagul beszélik általában.

2013. jún. 2. 01:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se értem, de szerintem a spanyolnak szebb a hangzása.
2013. jún. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Két béna nyelv. Tök egyformák. Egy olasz és egy spanyol 1/2 óra gyakorlás után megértik egymást, elbeszélgetnek. Egy olasz gyerek mondta nekem, hogy jobb, ha mindketten az anyanyelvükön beszélnek, amikor egy spanyollal beszél, könyebb megérteni.

Egyébként minek tanulják az emberek ezeket a béna nyelveket? A plázában ez a divat, vagy mi...

2013. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép nyelv az olasz, az egyik kedvencem :) A spanyol se rossz, de Olaszország közelebb áll hozzám (az itáliai reneszánsz...), egyszer szívesen megtanulnék olaszul.


Utolsó: számodra azért béna csak, mert nem tetszik? Nem értem, miért kapcsolod össze a plázázókkal, nem is értem a logikádat. Talán mert nincs is.

2013. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
A spanyol divatnyelv lett az utóbbi időben. De mit akarsz spanyolul olvasni? Nem tudnak azok semmit, csak szaladni a bika elől és a tengerparton punnyadni, egy ilyen nyelvet aztán van értelme megtanulni.
2013. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként minek tanulják az emberek ezeket a béna nyelveket? A plázában ez a divat, vagy mi.."


Pl. az USA déli részén egyre elterjedtebb, majdnem egy egész földrész beszéli (és biza egyes országaik sokkal nagyobb ütemben fejődnek miközben Magyarország meg süllyed)


Spanyolországot sem kellene még leírni, azért gazdaságilag még mindig fontosabb mint a kelet-európai országok.

Voltam régebben spanyol nyelvtanfolyamon, a tanulók 80%-a svájci volt, akik már tökéletesen tudtak angolul, németül és franciául. Mégis valamiért akarták tanulni ezt az ocsmányt makogást, ami csak a plázákban divat. :-)))


A kérdezőnek: nekem a spanyol jobban tetszik. A latin-amerikai sem egységes, pl. a chilei és a mexikói kifejezetten ronda, az argentinban a sok ZS-zés nem tetszik, a perui a legtisztább. Most épp Spanyolországban élek (Dél-Amerikában is voltam egy ideig), de nem vettem észre, hogy ronda lenne a hangzása. Van pár ember akit nehezebben értek, de általánosságban nem..

2013. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazi spanyolszakértővel állunk szemben :D Szomorú, ha akármilyen nyelvet lerondáznak, mert mindegyiknek megvan a maga szépsége.
2013. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
6: Az, hogy ki mit tart szépnek és rondának, az szubjektív. A kérdező amúgy is erre kérdezett rá, hogy kinek hogyan tetszik. Én meg elmondtam, hogy nekem melyik ronda és melyik szép. Problem?
2013. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja...USA déli részén valóbban sokan beszélik a spanyolt. Az aljanépe. Olyan ez itt, mint nálunk a cigány. Van köztük rendes ember is, de azért a többség... Csak mert sokan használják sok értelmes leírt dolgot nem találsz spanyolul. Tudományban sehol, műszaki életben sehol. Mondjuk a bika előtt rohanásban világszínvonalat képviselnek. Nincs semmilyük a sporton kívül.
2013. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%-os: flamenco?
2013. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem mindkét nyelv nagyon tetszik, de az olasz jobban,ezért is tanulom azt az angol mellé :)
2013. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!