Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért próbálnak sokan olyan...

Miért próbálnak sokan olyan kifejezéseket használni, amit rosszul tudnak?

Figyelt kérdés

Az oldal észrevettem, hogy sokan annyira modorosan akarják kifejezni magukat, hogy értelme sincs. Rengeted rosszul összerakott kifejezést lehet olvasni az oldalon, de nem értem, hogy miért akarnak a válaszolók olyan dolgokat mondani, amit ők sem tudnak igazán.

Pl, Lépj a sarkadra, állj a sarkadra helyett.

Megcsillant rajta a szemem, megakadt rajta a szemem helyett.

Könnyít a szükségletein, a könnyít magán helyett.


Szerintem ez tipikusan az az eset, mikor valaki próbál választékosabban írni, de nem megy neki és ettől sokkal kínosabb, mintha csak egyszerű szavakat használna.



2013. jún. 7. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
De most miért baj, ha játszik valaki a szavakkal?
2013. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy játszik a szavakkal, hanem hogy olyan szavakat, kifejezéseket használ, amiket rosszul tud. És így tényleg nevetségessé válik.
2013. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szavakkal játszás meg a helytelen beszéd külön kategória. Azt sztem meg lehet állapítani, ha vki viccelődik vagy kreatívkodik a nyelvvel. De azt is, amikor nagy szavakat, közmondásokat akar használni, hogy azzal menőzzön, de arra nem képes, hogy ezeket megtanulja, jól alkalmazza... nyelvében él a nemzet, ugyebár.


Pl. az ilyenek, hogyha nem kifejezetten viccelődve használja, hogy szuterén/szuvenír jogom, nehéz dió, motorikus hazudozó...

2013. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ettro ***** válasza:
46%

Ne éljetek szótárakban azt a nyelv nem szereti. A nyelv rugalmas, legfeljebb nem minden változatát ismeritek, vagy ismerjük.


Attól mert furcsa még nem biztos, hogy rossz. Lehetnek hülyeségek is, de kicsit legyen mindenki rugalmasabb, és kevésbé fog idegeskedni azon, ha valaki másként mond valamit, mint ahogy azt ő megszokta.

2013. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

"Lehetnek hülyeségek is, de kicsit legyen mindenki rugalmasabb, és kevésbé fog idegeskedni azon, ha valaki másként mond valamit, mint ahogy azt ő megszokta."


Persze... ez azért nem így megy. Az ilyen szólásoknak, mondásoknak mind van jelentésük, eredetük. Ez nem olyan, hogy valaki lábast mond, más meg lábost. És akik rosszul használják ezeket, azok nem nyelvújítók. Ha valaki jól használ egy kifejezést, feltételezem róla, hogy olvasott ember. Ha valaki nem használja helyesen, azt feltételezem, hogy hallotta valahol, nem jegyezte meg jól, és nagyot akar mondani, de nincs akkora agya, amekkora szája.

2013. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Velem ez nem fordulhat elő hiszen csilagosötös voltam hejesírásból (meg másból is, na nem szerénykedem)!

Akkor is ha ne hiszitek!


Tudok is ám íly kifejezéseket:

Ki akart semmisíteni a vagyonomból.


Most nem jut eszembe több de eskűszöm sokat tudok.

Különben is ne tőllem tanújjatok arra ott a suli!

ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!