Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz nyelv manapság...

Az orosz nyelv manapság mennyire kelendő?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem oroszt tanulni, de érdekelne, hogy manapság mennyire kelendő? Főleg milyen szakmában?


Oroszországon kívül van olyan hely, ahol ténylegesen kamatoztatni lehetne? (Mert Oroszországban gondolom biztos...)



2013. jún. 13. 22:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(esetleg pénzügyi területen? közgazdaság)
2013. jún. 13. 22:54
 2/14 acelsziv ***** válasza:
86%
sok orosz cég van Mo-n is, szóval igen. Érdemes megtanulni.
2013. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Annyira kelendő, hogy ha tudsz angolul, magyarul és oroszul, akkor gyakorlatilag a magyarországi leányvállalattal rendelkező orosz cégek utánad markolnak, tök mindegy mire jelentkezel, megtanítanak rá. Ennyire nyitottak Kelet-Közép-Európa felé.
2013. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Én most sajnálom, hogy elfelejtettem az oroszt, itt, Dél-Spanyolországban is belefutottam már olyan álláshirdetésbe, ahol az orosz nyelvtudás feltétel..


Pl. ez is:

[link]

2013. jún. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Még egy álláshirdetés, ahol orosz nyelvtudás feltétel:

[link]


(szintén Spanyolország)

Szóval ha van rá lehetőséged, tanuld az oroszt. Határaikon kívül is baromi sokan vannak, saját boltjaik is vannak, a gyerekeim iskolája előtt is sokszor hallok orosz beszédet, szóval nemcsak Kelet-Európában tudnád hasznosítani.

2013. jún. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Egész Európában és Ázsiában is. Jó nyelv, szlávok altalanossagban ertve ertik az oroszt, gazdasagi, jogi, turisztikai stb. teruleteken is kelendő nyelv.
2013. jún. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 lencsefőzelék ***** válasza:
94%

Hévízre is egyre több orosz özönlik, szinte már többen vannak, mint a németek. És ingatlanokat is vesznek, a hirdetések már a magyar és a német mellett oroszul is kint vannak. Egy cipőboltban az eladók folyékonyan beszéltek az orosz vendégekkel. Kérdeztem tőlük, hol tanultak meg ilyen jól oroszul, azt mondták, itt, a boltban, gyakorlatilag kényszerből.

Anno én is tanultam oroszt, de csak pár szóra emlékszem, írni meg már nem is tudnék, pedig nyolcadikban még ötös voltam belőle. :)

2013. jún. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy nagy lehetőség az orosz nyelv Kazahsztánban is. Ez igaz?
2013. jún. 14. 09:50
 9/14 acelsziv ***** válasza:
88%
Az összes volt szovjet tagállamban beszélik az oroszt, tehát igen
2013. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ettro ***** válasza:
92%

Kazahsztán engem is érdekel.


Van nyelvtudásom és papírom róla, de még senki sem kapkodott el emiatt, hogy mennyire kellenék neki.

2013. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!