Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti mennyi idő alatt jöttetek...

Ti mennyi idő alatt jöttetek bele külföldön az angol nyelvbe?

Figyelt kérdés
Most jöttem ki Amerikába 1 hete, de alig értem meg, ha valaki hozzám szól angolul, pedig középfokú nyelvvizsgám van, és mindig is jó voltam angolból. Most meg alig tudok kapcsolatokat teremteni, mert nem értem h mit beszélnek körülöttem, és én is alig tudom megértetni magam, csak makogni tudok, meg mutogatni. :S Sok év angol tanulás után... :S Mennyi idő alatt lehet ebbe belejönni?

2013. jún. 20. 05:58
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez személyfüggő, mert én egy hét alatt nagyon jól belejöttem (én Alaszkában voltam), igaz előtte nem csak középfokúm volt és nem is telc meg hasonlók :)

hidd el belefogsz jönni, hiszen az alapjaid meg vannak, tudod mit kell mondani, megfelelő szókincs, csak valami gátol még abban, hogy ki tudd fejezni magad és megérteni másokat

akik körülötted őket vannak megkérheted, hogy akár mondják lassabban

de általában 1 hét kevés idő. ahelyett, hogy magyar fórumokra írsz, próbálj minél több szituációban részt venni, ahol beszélnek hozzád és te is hozzájuk. ahogy írtad, sok év angol tanulás után, ez is csak gyakorlás kérdése, bele fogsz jönni pár héten belül!!!

2013. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ez a tipikus "ki lehet-e menni középfokúval külföldre" eset. Általában az eset az, hogy "nem". Persze ez kicsit árnyaltabb, jobban lehetne úgy fogalmazni, hogy "középfokú nyelvismerettel nem lehet kimenni külföldre".


Itt több kérdés is felmerül. A magyar oktatási rendszer nagyon jó abban, hogy úgy állítsa be x ember nyelvtudását, mintha ő lenne az atyaúristen (ez most nem sértés, mert velem is megtörtént, ez valós dolog). Ez nem lenne probléma motivációs szempontból de néha tényleg nagyon túllőnek a célon ezzel.


Persze, mivel kint vagy, ezért ezen már nem érdemes gondolkozni, hanem cselekedni kell. Sajnos az a probléma, hogy az egyik legrosszabb módszer az angoltanulásra pont az, hogy valaki kimegy külföldre. Igen, most lerántottam egy leplet egy mítoszról.


Nem nagyon tudsz sok mindent tenni, mivel az alapmódszer, amivel hozzászoksz egy nyelvhez, vagy akár egy variánsához az az, hogy az agyad az inputból (hallott és írott beszéd) megfelelő outputot (beszéd és írás) állít elő. Ez meg időbe telik.


Persze ha külföldön vagy, akkor az életed múlik azon, hogy tudj kommunikálni, tehát ez az idős módszer nem jó párosítás.


Ha ez a helyzet, akkor szimplán még nem állsz azon a szinten angolból, hogy megértsd ezt a variánst. Ami nem probléma, hiszen anyanyelvű beszélők sem feltétlen értenek meg egy-egy új variáns akcentusát először. Kérd meg őket, hogy mondják el lassabban, és próbálj meg egyszerűbb szókinccsel, vagy körülírással válaszolni, ha nem találod a szavakat.


Ha viszont az a baj, hogy szimplán túlságosan feszélyezve vagy, mikor beszélni kéne, az egy elég nagy probléma és elsősorban oktatási problémái lehetnek. Ezt szimplán meg lehet oldani úgy, hogy nem érdekel. Valószínű a gyorsbüféssel vagy a jegypénztárossal nem fogtok életreszóló barátságot köttetni, szóval ha nem érted meg, akkor, ismét, kérd meg, hogy mondja el lassabban, és kész. Még mindig jobb az, ha lassabban megérted őket, mint az, ha gyorsan beszélnek és nem értesz semmit.


Az időt pontosan nem tudom megmondani, mivel amikor én kimentem Amerikába már tudtam annyira angolul, hogy ne legyen ebből probléma, de pár hét után belejössz szerintem.

2013. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mikor Londonban voltam, körülbelül egy-másfél hónap után állt rá az agyam. Bár nekem nem volt se nyelvvizsgám, se semmi, angolt is csak előtte évben kezdtem el tanulni.

Neked lehet gyorsabb lesz, főleg, hogy az amerikaiak még viszonylag érthetően beszélik az angolt.

2013. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Londonban egy hét kellet hozzá, Új-zélandon 1 hónap.
2013. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!