Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért terjedt el széles...

Miért terjedt el széles körben, hogy a feketék polkorrekt megnevezése afroamerikai?

Figyelt kérdés
Én szerintem semmi közük Amerikához.
2013. júl. 1. 01:42
 1/9 anonim ***** válasza:
azért van benne hogy afro..
2013. júl. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a "roma".

A cigányok saját magukat cigánynak nevezik!

2013. júl. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogos a kérdés, hiszen pl. Onyutha Judit és Fekete Dákó esetében teljesen hülyeség az "afro amerikai" megnevezés, mert közük sincs amerikához! Az afrikai származású, vagy a néger helyesebb lenne! Igazából azt se értem, hogy a néger (nem n i g g e r! (bocs az írásmódért de még ezt is tiltja az automata trágárságszűrő)) megnevezéssel mi a baj?
2013. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az afroamerikai csak Amerika területén terjedt el, egy magyar nem fogja magát afroamerikainak nevezni mert nem az, afrohungaroid/afromagyar esetleg vagy csak simán néger, semmi sértő nincs ezen, akinek meg néger létére baja van a néger/fekete megnevezésekkel, az fehérítse ki magát
2013. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az USA-ban használják, mert korábban, még a rabszolgaság után is "n i g g e r"-nek (trágárságszűrő! :)) hívták a feketéket, és erősen lekezelő, sértő jelentést kapott a szó. Ezért nem "polkorrekt" manapság, mert ez a negatív felhang még ugyanúgy benne van.
2013. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Én szerintem semmi közük Amerikához."


Azon kívül, hogy ott élnek sok generáció óta?

Ha nem tennék hozzá, hogy amerikai, akkor hogy különböztetik meg az afrikában élő feketéktől? Merthogy nem azokra vonatkozik. :))

2013. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a feketék polkorrekt megnevezése afroamerikai"


Nem!

Az Amerikában élő fekete lakosságra vonatkozik, nem úgy általában a feketékre.

2013. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagy gond az, hogy hallottam már Magyarországon élő feketét is "afroamerikai"-nak nevezni! :(
2013. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És akkor a cigányok euroindiaiak?
2013. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!