Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolul vagy franciául...

Spanyolul vagy franciául "éri" meg manapság tanulni?

Figyelt kérdés
A spanyol nyelvet talán többen beszélik. Melyik a nehezebb. Német a 2. nyelvem az angol után és az rohadt nehéz. Könnyebb a franci vagy a spanyol?

2013. júl. 2. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Európában franciául éri meg tanulni, világszinten talán inkább spanyolt, de a francia így is úgy is jó választás. Hogy mennyire nehéz, hát erről nem tudok nyilatkozni, olasz a 3. nyelvem, a nyelvtana simán van olyan nehéz, mint a német. Azt mondják a francia is hasonló nehézségű, mint az olasz, talán picit nehezebb, de relatív.
2013. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A némettől könnyebb szerintem.


Én főleg a franciáról tudok nyilatkozni.Mivel spanyolt nem tanulok.


Úgy tudom,hogy a németben (az általam ismert oroszhoz hasonlóan) vannak nemek,névelők,és esetek is.

A franciában is vannak nemek,és névelők (a névelőket jó a főnévvel együtt megtanulni)de nincsenek esetek.

Szóval,egy része hasonló lehet,egy része már nem annyira.


Az is nagy segítség lesz,hogy ez már a harmadik nyelved.

Az angol esetleg segítheti a szavak megjegyzését,mert vannak szavak amik hasonlóak.

De ez lehet hogy a spanyolban is így van.


Csak részben tudtam válaszolni a kérdésedre,de mivel spanyolul nem tudok,ezért nem akartam hülyeséget írni róla.


Amúgy mindkét nyelv nagyon hasznos szerintem.

Világviszonylatban mind a kettő.

Európában a francia kétségkívül hasznos.

A spanyolt nem tudom.De szerintem egyikkel se lősz annyira mellé.

Meg egy angol-német után ez már csak javítja a lehetőségeket.

2013. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok angol és megtanulhatatlan német után most Spanyolországban élek, spanyolt tanulok és számomra eddig ez a legtesthezállóbb nyelv. A kiejtés és az írás nagyon egyszerű, például rádióból, vagy filmekből lehet egyből szótárazni, mert egyértelműen azt mondják, amit leírnak. A nyelvtana viszonylag egyszerű, nagyon logikus, és következetes, latin nyelv ugyebár, de azért annak nyelvtanilag egy jól leegyszerűsödött változata. Közelebb áll a magyar nyelv logikájához, mint az angol és a német, a szórend pont olyan szabad, mint a magyarban, könnyen lehet árnyalatokat kifejezni vele. Az angolból pedig sokszor szótár nélkül lehet következtetni, hogy van az adott szó spanyolul. (ugyanaz a szótő, spanyol végződéssel, és fonetikusan ejtve)


A franciát még nem tanultam, az a következő lesz, még nem sokat tudok róla, de azt igen, hogy ott az írás és a kiejtés bonyolultsága miatt az plusz két hatalmas tananyag, és bár az is latin nyelv, a nyelvtana sok kivétellel bonyolódik. Vagy például a számokat ha megnézed, furcsa logikával használják, magolni lehet csak, érteni nem.


A hasznossága pedig csak rajtad múlik, merre kanyarodik az életed. A francia amúgy több helyen használatos Európában, Afrikában, Kanadában. Ha iskolában, tanártól tanulod, akkor inkább a franciát, azután a spanyol meg már akár önállóan is megy, mert amint írtam, logikusabb és egyszerűbb.

2013. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. júl. 3. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!