Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszországba küldenék egy...

Oroszországba küldenék egy levelet. Cirill vagy latin betűkkel írjam rá a címet vagy is-is?

Figyelt kérdés
A lány a borítékra ráírva cirill betűkkel a címét, a levélben pedig latin betűkkel is leírta nekem. Én hogy írjam rá a borítékra? Gondoltam, hogy a nevet, utcát latin betűvel, a várost és az országot pedig latinnal és cirillel is egymás mellé írom.
2013. júl. 5. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Küldtem már többször is Oroszországba levelet, és mindig latin betűkkel lett megcimezve a levél. Nincs értelme máshogy ráirni a cimet. Az országnév mindenképpen latin betűkkel legyen, mert az csak a magyar posta számára releváns, tekintve hogy a leveledet a moszkvai gépre rakják fel, és ma már nem mindenki vágja az oroszt, ezért gondolj a magyar postásokra is. Ja és ne sajnáld azt a 100 forintot az elsőbbségire, mert ha az ecomnomy mailt választod, az akár 1 hónapig eltarthat mire odaér. A nem túl távoli Szentpétervárra is 3 hétig ment egy levelem amit véletlenül nem priorityvel adtam fel Nem érdemes spórolni, válaszd az elsőbbségit.
2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! :)


3 hét? Az nem is sok.. nekem már 36 napja "utazik" egy képeslapom Moszkvába.. én se elsőbbségivel adtam fel.. És ez a 36 nap se sok, hallottam olyat, hogy 2-3 hónap volt mire odaért, szörnyű az orosz posta. De ha elsőbbségivel adja fel az ember, akkor se garancia, hogy olyan hamar odaér. De én természetesen elsőbbségivel fogom feladni a levelet.. ráadásul nekem elég messzire, Szibériába megy :D de a lány levele ideért alig 2 hét alatt, még ő is meglepődött pedig nem volt elsőbbségi :)

2013. júl. 5. 14:40
 3/6 A kérdező kommentje:
és tudtommal nem 100 Ft az elsőbbségi és a sima küldés közt a különbség, hanem csak 25 Ft. 235 --> 260
2013. júl. 5. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Magam esetében nem szabvány 20 g alatti levélről volt szó, ezért mondtam a 100 forintot. Az összeg elenyésző voltát akartam érzékeltetni. De ezek szerint a te esetedben ez még ennél is kisebb "teher"
2013. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nocsak, szibériai lányokkal levelezgetünk?
2013. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aham. Miért, baj talán? :) Egyébként én is lány vagyok ^^
2013. júl. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!