Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy külföldinek tetszik a...

Egy külföldinek tetszik a magyar nyelv hangzása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 16:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%

Nem .

Csúnya nyelvünk van :)

2010. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem azt szoktak mondani, hogy vannak gyonyoru szep szavaink, pl barany, nevet, eper stb, de amikor beszelunk, nem halljak ki ezeket a szavakat, akkor csak azt mondjak ra hogy "cool", vagy hogy erdekes, meg hogy ez nem is szlav nyelv!
2010. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: azért, mert nem is szláv nyelv :D Még csak nem is indoeurópai. A törökhöz hasonlít szerintem legjobban, de ahhoz sem úgy, hogy meg lehetne érteni a másik nyelvet csupán a saját nyelvünkkel.
2010. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Az olasz sógorom szerint néha olyan, mintha japánul beszélnénk. :D
2010. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
77%
Nekem van egy angol ismerősöm, aki tud magyarul, de hát nagyon alap fokon, mert úgy kell beszélni vele magyarul, hogy én gondol, te jól? én most Pista lakás, de ennek ellenére, szépen beszél magyarul. Nem tudom, hogy mennyire tetszik neki a magyar nyelv és annak hangzása, de szerintem nagyon. Itt egy példa: egyszer feljött hozzánk, a magyar barátjával, és ott volt egy magyar házaspár is, aminek a férfi tagja nagyon, de tényleg nagyon jól tud angolul, és mialatt ő angolul magyarázott, az angol lány magyarul felelt, nem angolul! Szerintem ezzel elmondtam, az Ő véleményét a magyar nyelvről.
2010. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

Japánoknak a magyar nyelv kimondottan misztikus hangzása van, így bele is tették egy animébe.


Címe: 11eyes

Itt 1 link: http://www.youtube.com/watch?v=j5fxL48JhDE

2011. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 ettro ***** válasza:

Mikor külföldiekkel dolgoztam, akkor mindig kérdeztem hogy milyennek hallják a magyar nyelvet?!


Mind azt mondta hogy különös és érdekesen dallamos, néha pattogós hangzása van.


Többen mondták hogy olyan mint amikor a madarak csicseregnek egymással. Nagyon szépnek és dallamosnak írták le.


Próbáltak egy két szót elcsípni a beszédekből de nem sikerült nekik, de ez minden nyelvre igaz ha egy adott nyelvet nem tanult valaki. Főleg egy olyan nyelvnél, amely nem rendelkezik jelenleg kiterjedt kölcsönösen érthető rokonsággal.

2022. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!