Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen olyan magyar betűk...

Milyen olyan magyar betűk vannak, amiket a spanyol anyanyelvűek nem tudnak kiejteni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 13:18
 1/9 Antimod ***** válasza:
100%
A
2013. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ZS, egy dominikai ismerősöm mondta, hogy neki a Zsuzsanna név a kiejthetetlen kategória.


V/B-vel szokott gond lenni mert nekik ez egy hang, Magyarországon élő spanyol anyanyelvű ismerős mondta, hogy ment a boltba, kérdezte az eladót még a pár szavas magyar nyelvtudásával, hogy vaj van?

Az eladó meg ezt értette: Baj van? Válaszolt is, hogy nincs baj...

2013. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
b, c, g, gy, ö, ty, v, z, zs
2013. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a ZS-t simán ki tudják ejteni. Sok spanyol nyelvjárásban válik a y, ll zs-vé j helyett. Oké, nem ugyanaz a tiszta zs, de hasonlít.
2013. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán ami a legmeglepőbb az a 'z'. Mikor angolul beszélnek különösen megfigyelhető, hogy szó végi z-ket is sz-nek mondják (does: dáz helyett dász).


A b-t meg hogyne tudnák kiejteni, akkor mégis hogy mondanák, hogy 'vivimos' vagy 'bienvenidos' (bi'v'ímosz, biembenídosz). Mondat eleji és n utáni v-t és b-t b-nek ejtik.

2013. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Illetve ami még nem szerepelt, az a 'h'. Bár nem vagyok biztos benne, hogy valamilyen nyelvjárásban nem ejtik-e, de legjobb tudomásom szerint a sztenderd nyelvben csak a krákogós 'német' h-juk van.
2013. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A H-t teljesen jól tudják ejteni, j-t tisztán h-nak ejtik.

Lehet, hogy ejtenek b-szerű és v-szerű hangokat, de egyik sem az, mint pl a magyarban, hanem mindkettő kicsit a b és a v közötti hang, a b kicsit v-s, a v pedig kicsit b-s.

Valóban pl az argentin kiejtésben hallani a zs-szerű hangot, de az is inkább erős s, mint zs.

2013. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zs-t nem tudják, jártam franciaórára kint azok közt akiknek már érettségije volt belőle és kb csak én tudtam ki mondani a zs hangot. A-t is nagyon nehezen ejtik, azt mondták.
2013. júl. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És a sima s betűt kitudják ejteni, vagy a helyett is sz- et mondanak?
2013. júl. 16. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!